Līdzās Z. A. Meierovicam – arī Ludvigs Sēja

Līdzās izcilajam mūsu valsts diplomātam un politiķim Zigrīdam Annai Meierovicam, kas nu jau gana drīz iegūs sev pienākošos cieņu ar pieminekļa izveidi Tukumā, apgāds «Lauku Avīze», publicējot dienasgrāmatas un memuāru grāmatu, mums atgādina par vēl vienu izcilu mūsu novadnieku – Ludvigu Sēju.

Līdzās izcilajam mūsu valsts diplomātam un politiķim Zigrīdam Annai Meierovicam, kas nu jau gana drīz iegūs sev pienākošos cieņu ar pieminekļa izveidi Tukumā, apgāds «Lauku Avīze», publicējot dienasgrāmatas un memuāru grāmatu «Es pazīstu vairs tikai sevi», mums atgādina par vēl vienu izcilu mūsu novadnieku – diplomātu un arī mūsu pirmās brīvvalsts ārlietu ministru – Ludvigu Sēju. Grāmata un diplomātam veltītā izstāde svinīgi 14. jūnijā tika atklāta Latvijas Ārlietu ministrijā, tā uzsverot gan L. Sējas nopelnus Latvijas valsts diplomātiskajā dienestā, gan arī apliecinot cieņu viņa dzīves moku ceļam nacistu un padomju ieslodzījumos.

Ludvigs Sēja (02.06.1885 Džūkstes pagasta «Ķūķos» – 15.02.1962 Rīgā) bija Latvijas ārlietu ministrs 1924. gadā no 25. janvāra līdz 17. decembrim. Zīmīgi, ka pirms un pēc viņa šo amatu valdībā ieņēma Z. A. Meierovics. 1922. gadā L. Sēja bija Latvijas pagaidu pilnvarotais lietvedis ASV, 1923. gadā – Latvijas vēstnieks Lietuvā.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 20. jūnija, numurā ŠEIT!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.