Lemj par skolu reorganizāciju un novada reformu

Turpinājums. Sākums 29. maijā.

Jau vēstījām, ka 29. maija sēdē viens no lēmumiem, kur deputātiem jautājumu izrādījās visvairāk, bija par skolu reorganizāciju. Taču tāpat tādu netrūka, novada domes vadībai atskaitoties par maija aktualitātēm.

 

Pārmet partijas reklamēšanu  

Kā uzsvēra novada domes priekšsēdētāja Inga Priede, viena no šī brīža aktualitātēm ir Administratīvi teritoriālās reforma, ko Saeima skata trešajā un noslēdzošajā lasījumā. Pandēmijas laiks ir apgrūtinājis sarunas ar Saeimas deputātiem, kas varētu atbalstīt ierosinājumu par to, ka Kandavas novads būtu neatkarīgs, nevis apvienotos ar Tukumu. Tāpat neko labu nevēstot tas, ka vairāki opozīcijā esošie deputāti šobrīd atsakās balsošanā piedalīties vispār, tādējādi protestējot pret ieviesto e-saeimu. Bet kopumā spēka un enerģijas esot ieguldīts ļoti daudz, pat ja šobrīd nav īsti skaidrs, kāds noslēgumā varētu būtu balsojums. Jāpiebilst, ka priekšlikums par Kandavu kā atsevišķu novadu ir aptuveni 300. priekšlikums un līdz lemšanai par to Saeimas deputāti tiks, iespējams, vēl šīs nedēļas laikā. Savukārt par reformu kopumā jāspēj vienoties līdz Jāņiem, kas nepieciešams, lai nākamās pašvaldību vēlēšanās varētu notikt jau citā mērogā. Deputāts Dainis Rozenfelds gan iebilda, ka, viņaprāt, tomēr neesot darīts viss, lai par novadu cīnītos. Piemēram, netika veidota darba grupa, kas strādātu ar šo jautājumus. Tāpat viņš uzsvēra, ka neesot redzējis nevienu vēstuli vai dokumentu, kur pašvaldība argumentētu, kāpēc Kandavai būtu jāpaliek pašai par sevi. Tādēļ, viņaprāt, ja kāds būšot vainīgs jautājumā par novada pievienošanu Tukumam, tad tā būšot šī brīža pašvaldības vadība. Vēl D. Rozenfelds pārmeta veidu, kā novada dome piedaloties protesta akcijās (pēdējā notika Rīgā 27. maijā). “Kā tas ir, ka darba laikā Zaļā partija rīko saietu Rīgā par pašvaldības līdzekļiem?” vaicāja deputāts. Galu galā protestos esot bijuši arī pašvaldības darbinieki, un tas novērots arī iepriekš, piemēram, kad ar traktoru protestēt braucis domes šoferis… Deputāts uzsvēra, ka tas, viņaprāt, esot pat nelikumīgi un tāpat jāņem vērā, ka esot arī administratīvi sodīti protestu dalībnieki. “Kas par to atbildēs?” tā Rozenfelds. I. Priede skaidroja, ka pašvaldība šajā gadījumā neesot protestu organizatore, tātad nav atbildīga arī par iespējamiem pārkāpumiem. Tāpat domes priekšsēde uzsvēra, ka ir saņēmusi komplimentus par to, ka “esot patrioti” un cīnoties par savu novadu. D. Rozenfeldu gan acīmredzami tas nepārliecināja un viņš tāpat palika pie sava – tomēr akcijas vairāk izskatoties kā Zaļās partijas reklāma, ņemot vērā, ka tieši šīs partija pārstāvji fotografējušies pie novada zīmes.

Varbūt būs jaunas norādes

Turpinot par zīmēm, D. Rozenfelds arī interesējās, kā tas nākas, ka jau piecu gadu garumā nevarot labot situāciju ar norādi «Kandavas novads», kas apzīmēta ar “melniem zibeņiem“? “Vai tiešām pietrūcies naudas pāris krāsu bundžām?” Tā Rozenfelds. Bet I. Priede skaidroja, ka šajā gadījumā ar krāsas bundžām nu gan nekas nav līdzams, tāpēc ir bijuši plāni nomainīt norādes «Kandavas novads» kopumā (tam bija paredzēti 20 000 eiro). Tomēr darbus, ņemto vērā gaidāmo reformu, tomēr atlikuši – nezinot, vai vairs novads būs. “Vai tā tiešām ir šī brīža prioritāte?” retoriski vaicāja priekšsēdētāja.

Turpmāk vēl.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.