Avots: ir.lv

Lembergu apcietina tiesas zālē

Kā ziņo Latvijas sabeidrisko mediji, pēc 12 gadus ilgušas tiesāšanās pirmās instance tiesa pirmdien, 22. februārī, pasludināja saīsināto spriedumu tā sauktajā Aivara Lemberga tiesas prāvā. Rīgas apgabaltiesa Lembergam piesprieda piecus gadus cietumā, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro naudas sodu.

Pirmās instances tiesa atcēla Lembergam iepriekš noteiktos drošības līdzekļus, tostarp aizliegumu izbraukt no valsts. Tiesa nolēma apcietināt Lembergu tiesas zālē pēc sprieduma nolasīšanas. Lemberga soda izciešanas laikā tiks ieskaitīts iepriekš ieslodzījumā, kā arī mājas arestā pavadītais laiks. Tiesa daļā apsūdzību Aivaru Lembergu attaisnoja.

Aivara Lemberga dēlam Anrijam Lembergam tiesa piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz 2 gadiem un 1 mēnesi, bet tiesas zālē neapcietināja. Savukārt uzņēmējam Ansim Sormulim tiesa piebrieda divu gadu cietumsodu un arī tiesas zālē neapcietināja.

Pirmdien pasludinātais spriedums vēl var tikt pārsūdzēts. Iesaistītās puses to varēs darīt pēc pilnā sprieduma sagatavošanas. Pirmā tiesas sēde šajā kriminālprocesā notika 2009. gada 20. augustā. Kopš tā laika kopumā bijusi nozīmēta 971 tiesas sēde, no kurām notikušas 737.

Visi trīs apsūdzētie norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.