Attēlam ir ilustratīva nozīme

Lauksaimnieki uzsāk ražas novākšanu – aicinām autovadītājus būt iecietīgiem un uzmanīgiem

Latvijas laukos sākusies rapšu un graudaugu kulšanas darbi, tāpēc uz autoceļiem palielināsies kombainu un kravas automašīnu skaits, līdz ar to aicinām autovadītājus būt iecietīgākiem un arī uzmanīgākiem nekā parasti.

Biedrības “Zemnieku saeimas” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš: “Agro šķirņu graudus lauksaimnieki ir jau uzsākuši novākt, tomēr masveida labības ražas novākšana Zemgalē un Kurzemē varētu sākties nedēļas otrajā pusē. Patlaban lielākajā daļā Zemgalē negaisu dēļ labība ir sagulusi veldrē, kas samazina potenciālo ievākumu un kulšanas tempu. Tādēļ tuvākās nedēļas lauksaimnieki tvers saulainās dienas, lai uzspētu laicīgi novākt šī gada ražu, pirms kārtējās lietavas nav sabojājušas tās kvalitāti vēl vairāk. Šo saspringto darbu laikā lūdzam autobraucējus būt uzmanīgiem un iecietīgiem, jo uz autoceļiem būs sastopami gan kombaini, kas pārbrauc no lauka uz lauku, gan ar novākto ražu pilnas kravas, kas tiek vestas uz kaltēm un noliktavām.”

 

Biedrības “Zemnieku saeimas” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre: “Zemgalē ziemas rapša novākšana rit pilnā sparā un tuvākajās dienās sāksies arī agro ziemas kviešu šķirņu novākšana. Tikko lauki ir novākti augsne tiek gatavota ziemāju sējai. Smagajās māla augsnēs jau tiek sākta ziemas rapšu sēja! Darbs bezlietus apstākļos daudzviet notiek pat 24 stundu režīmā, jo šosezon ir diezgan nelabvēlīgi laika apstākļi. Tādēļ ir jāizmanto maksimāli visas bezlietus stundas.”

 

 

Komentāri

  1. Palaizam tos kombainus un traktorus jo viniem ir ierobezota redzamiba uz tas lielas tehnikas un tur pie stures sez tikai cilveks!!! Jusu mazo masini ir gruti pamanit kas nesas ka dulllls un neskatas ne pa labi ne pa kreisi un ir iekeries sture ar parbolitam acim dur tik taisni…

    1. Lielgabarītu tehnikas un kravu pārvietošanai ir noteikumi kas vajadzētu ievērot ,pretējā gadījumā jasaņem sods.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.