Sestdiena, 2019. gada 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Latvijas matemātikas skolotāju konferencē Tukumā

Twitter
FaceBook
print
2019. gada 12. aprīlis 08:46

5. un 6. aprīlī Tukuma Raiņa ģimnāzijā pulcējās matemātikas skolotāji no visas Latvijas, lai Latvijas matemātikas skolotāju apvienības rīkotajā konferencē «Mūsdienu matemātikas skolotājs» apgūtu jaunas prasmes, iepazītu sevi un parunātu par to, kādam būt skolotājam 21. gadsimtā.

Un, protams, kā jau vienmēr šādās reizēs, daudziem bija liels prieks sastapt studiju gadu kolēģus, savus skolotājus un arī skolēnus, kā arī bijušos kolēģus.

6. aprīļa sestdienā jau no agra rīta matemātikas skolotājus sastapām radošā un azartiskā darbībā. Piemēram, semināra dalībnieki kopā ar skolotājām Anitu Korfu, Zinaidu Holstu un Diānu Zurģi varēja pārbaudīt kāršu spēles prasmes, tikai ierasto pīķu, ercenu un citu kāršu vietā bija… jāskaita, jādala un jāveic citas matemātiskas darbības. Kā atzina skolotājas, ir daudz bērniem domātu spēļu, ar kuru palīdzību var palīdzēt trenēt uzmanību, kas tik ļoti nepieciešama matemātikas stundās, nemaz nerunājot par prasmēm raiti saskaitīt un atņemt. Vēl skatījāmies, cik gan veikli matemātiķi kopā ar skolotāju Unu Bērziņu dekupēja puslitra burciņas (daudzi – pirmoreiz), vai arī cītīgi viens otru apmērīja, lai skolotājas Vēsmas Čerpinskas vadībā varētu izgatavot priekšauta piegrieztni. Lai šos darbiņus paveiktu, jāprot gan skaitīt, gan mērīt, līdz ar to saistība ar matemātiku nebija tālu jāmeklē. Savukārt par jau nopietnākām lietām domāt aicināja skolotāji Jānis Čilipāns, Krišs Jansons, Maruta Kurmahere, Ilze Grigore, Aira Šmite, Iļja Dobahovs, Inga Kokina, Skaidrīte Prancāne un Evita Korna.

Jāpiebilst, ka skolotājiem bija iespēja iepazīt Tukumu – Pils torni, Durbes pili, Tukuma luterāņu baznīcu, kur uzstājās Tukuma Mūzikas skolas koklētāju ansamblis.

 

P.S. Par atziņām, kas gūtas semināra, vairāk rakstīsim tematiskajā lappusē «Izglītība»

 

Vairāk par pasākumu lasiet otrdienas, 9. aprīļa, laikrakstā ŠEIT=>

 Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool