Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikāciju uzsāks 2015. gadā

Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikāciju varētu uzsākt 2015. gadā, taču līdz tam laikam vēl jāveic iespējamo finansēšanas avotu un modeļu izvērtēšana, kā arī elektrifikācijas skiču projekta izstrāde. To trešdien, 7. novembrī, Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes (LOTLP) sēdē pavēstīja VAS «Latvijas dzelzceļš» (LDz) Projektu vadības daļas vadītāja Aija Poča.

Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikāciju varētu uzsākt 2015. gadā, taču līdz tam laikam vēl jāveic iespējamo finansēšanas avotu un modeļu izvērtēšana, kā arī elektrifikācijas skiču projekta izstrāde.

To trešdien, 7. novembrī, Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes (LOTLP) sēdē pavēstīja VAS «Latvijas dzelzceļš» (LDz) Projektu vadības daļas vadītāja Aija Poča. Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācija paredz esošo elektrificēto tīklu pārveidot no līdzstrāvas uz maiņstrāvas sistēmu, kas ir efektīvāka un prasa mazākas izmaksas, kā arī elektrificēt jaunus posmus līdz Daugavpilij, Rēzeknei un Ventspilij. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis LDz aicināja izvērtēt arī dzelzceļa tīkla elektrifikācijas iespēju Liepājas virzienā. Kopējās Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācijas izmaksas tiek lēstas 549 milj. eiro apmērā.

LDz tuvākajā laikā plāno pabeigt dzelzceļa elektrifikācijas skiču projekta izstrādi, kura kopējais finansējums būs 2,8 milj. eiro. Eiropas Komisija skiču projekta izstrādi līdzfinansēs 50% apmērā. Konkursu varētu izsludināt līdz šī gada beigām, savukārt līgumu paredzēts noslēgt 2013.gada martā. Patlaban LDz strādā pie konkursa nolikuma izstrādes.

Tāpat LOTLP sēdē tika apspriests jautājums par Eiropas transporta tīkla (TEN-T) politiskajiem uzstādījumiem. Gan premjers, gan satiksmes ministrs Aivis Ronis atzina, ka Latvijai nav būtisku iebildumu attiecībā uz TEN-T regulas projektu, kas drīzumā tiks virzīts Eiropas Parlamentā. Līdz 2012.gada beigām ES Ministru Padomē plānots pieņemt un Eiropas Parlamentā apstiprināt TEN-T vadlīnijas, kas atbilst arī Latvijas interesēm.

VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) LOTLP sēdē informēja, ka no 2013.gada 1.februāra lauzīs noslēgtos telpu nomas beztermiņa līgumus ar Latvijas pierobežas muitas punktos strādājošajiem komersantiem. Iepriekš beztermiņa līgumus ar komersantiem, kas pierobežas muitas punktos sniedza muitas brokeru, apdrošināšanas, finanšu un elektronisko sakaru pakalpojumus bija plānots lauzt no šī gada 1.decembra. Taču termiņš pagarināts, jo gadu mijā palielinās robežu šķērsojošā transporta vienību skaits. VNĪ plāno lauz noslēgtos nomas līgumus, jo tie valstij ir neizdevīgi. To vietā izsoles kārtībā plānots slēgt jaunus telpu nomas līgumus uz trim gadiem.

LOTLP sēdē arī tika apstiprināts Ostu attīstības fonda finansējums 2013.gadam. Tajā paredzēts finansējums padomes sekretariāta darbības nodrošināšanai, kā arī reklāmai, kas ietver dalību starptautiskās izstādēs.

LOTLP ir valdības izveidota institūcija un to vada Ministru prezidents. Padome piedalās nozares politikas veidošanā, noteiktā kārtībā sniedzot priekšlikumus un atzinumus valdībai un citām institūcijām.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *