Agris Jansons

Latvijas Banka pirmo reizi monētu prezentē ārpus Rīgas – pie mums Džūkstē /FOTO/

24. novembrī Džūkstes Pasaku muzejā notika līdz šim Latvijā nebijis pasākums – Latvijas Bankas izdotās kolekcijas monētas «Pasaku monēta I. Pieci kaķi» iznākšanai veltīta prezentācija.

Pasaku monēta I «Pieci kaķi»

Nominālvērtība: 5 eiro

Svars: 31.47 g, diametrs: 38.61 mm

Metāls: 925° sudrabs, kvalitāte: proof; ar sešu krāsu uzdruku (trīs krāsas katrā monētas pusē)

Kalta: 2015. gadā UAB Lietuvos monetų kalykla (Lietuva)

Mākslinieki: Anita Paegle (grafiskais dizains) un Jānis Strupulis (plastiskais veidojums)

Monētas priekšpuse (averss):

Gulta ar pieciem guļošiem kaķiem; gultas kājgalī rotājums, zem tā gadskaitlis 2015. No attēla pa labi puslokā vietoti kaķu vārdi: Muris, Ņuris, Incis, Mincis un Puncis.

Monētas aizmugure (reverss):

Centrā kaķis, kas tur putras bļodu; pa kreisi – divi kaķi ar karoti un bļodiņu, pa labi – divi kaķi ar bļodiņām. Augšpusē skaitlis “5”, no tā pa kreisi slīpi vietots uzraksts KAĶI, pa labi – EURO.

Monētas josta:

Uzraksti LATVIJAS BANKA un LATVIJAS REPUBLIKA, atdalīti ar rombveida punktiem.

 

Kolekcijas monēta «Pasaku monēta I. Pieci kaķi» ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā (tomēr maz ticams, ka šādas monētas reāli nonāks apgrozībā, jo pēc būtības tās ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas). Monētas maksimālā tirāža – 10 000 eksemplāru.

Monētu var iegādāties Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā, un tradicionālajās monētu tirdzniecības vietās – numismātikas salonos, grāmatu un suvenīru veikalos un juvelierveikalos. Monētas cena Latvijas Bankas kasēs – 39 eiro.

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 26. novembra, numurā ŠEIT!

Komentāri

  1. Ļoti jauks un izglītojošs pasākums. Paldies Latvijas Bankai par muzejam dāvāto eksponātu monētas veidolā, gan vērtīgajām dāvanām bērniem. Izsmējējiem (iepriekšējo komentāru autoriem) gribētos atgādināt, ka Pasaku tēvs ir Ansis Lerhis-Puškaitis un nav nekāds brīnums, ka….. galds ir klāts no februāra.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.