Latvijas amatnieku ražotā busiņa RAF-977 E «Latvija» atdzimšana /VIDEO/

Neliela izmēra, manevrēt spējīgs un drošs – piemērots kā pilsētas videi, tā izbraukumiem uz laukiem; lieli logi, jumta lūka, ērti sēdekļi un temperatūras ziņā komforts kā ziemā tā vasarā; speciāls bagāžas nodalījums; gida sēdvieta aprīkota ar mikrofonu un radiouztvērēju

Neliela izmēra, manevrēt spējīgs un drošs – piemērots kā pilsētas videi, tā izbraukumiem uz laukiem; lieli logi, jumta lūka, ērti sēdekļi un temperatūras ziņā komforts kā ziemā tā vasarā; speciāls bagāžas nodalījums; gida sēdvieta aprīkota ar mikrofonu un radiouztvērēju, – šīs, galvenās vērtības tika pieminētas bukletā, kurš pirms 50 gadiem reklamēja RAF-977E «Latvija» – pirmo sērijveidā ražoto tūristu mikroautobusu Padomju Savienībā.

Savā pirmajā dzīvē 1963. gadā ražotais busiņš kalpoja Valmieras slimnīcas vajadzībām, bet pēc norakstīšanas tā „darba mūžs” varēja beigties kādā no pārkausēšanas krāsnīm. Laimīgā kārtā mikroautobusu atrada un kā vērtīgu eksemplāru atzina Rīgas Motormuzeja darbinieki. Divus gadus norisinājās rūpīga auto restaurācija, lai  31. janvārī 16:00 vecākais tūrisma un atpūtas mikroautobuss RAF -977 E «Latvija» ieņemtu savu goda vietu Rīgas Motormuzeja spēkratu vidū.

Restauratori pateicas visiem auto entuziastiem, kuri palīdzēja ar informāciju, fotogrāfijām un retām rezerves detaļām. Īpaša pateicība tiek izteikta Staņislavam Mjagkovam par atrasto oriģinālā parauga mēraparātu paneli, kurš ražots Rīgas Autoelektroaparātu rūpnīcā, tieši RAF mikroautobusiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.