www.birdwatchserbia.rs

Latvijā viesosies pasaulē populārais putnu vērotājs Deivids Lindo

Pats dzimis londonietis, t.i., pilsētnieks, taču kopš agras bērnības Deividu Lindo (David Lindo) saista putni. Viņš tos redz un jūt visur – ne tikai pļavā un mežā, kur tas ir pašsaprotami, bet arī pilsētā. Aicinot arī citus vērot putnus pilsētā, viņš pamāca: „Skatieties uz ēkām pilsētā kā uz klintīm un kalnu nogāzēm.”

Pats viņš ir dzimis londonietis, t.i., pilsētnieks, taču kopš agras bērnības Deividu Lindo (David Lindo) saista putni. Viņš tos redz un jūt visur – ne tikai pļavā un mežā, kur tas ir pašsaprotami, bet arī pilsētā. Aicinot arī citus vērot putnus pilsētā, viņš pamāca: „Skatieties uz ēkām pilsētā kā uz klintīm un kalnu nogāzēm. Iedomājieties, ka tas ir biezoknis, kur ir papilnam barības.”

6. maija pēcpusdienā Deivids Lindo – putnu vērošanas gids un eksperts, lektors, rakstnieks, radioraidījumu autors BBC 1 un citos kanālos – ieradīsies Latvijā un te pavadīs septiņas dienas. Viņa vizītes mērķis ir, no vienas puses, pastāstīt par savu putnu vērošanas pieredzi un popularizēt šo aizraujošo nodarbošanos arī Latvijā. No otras puses, autoritatīvais putnu dzīves pētnieks iepazīsies ar mūsu valsts putnu vērošanas iespējām un pašiem putniem – gan pilsētā, gan dabā.

Jau 7. maija rītā Deivids Lindo, ko šādu vizīšu laikā tradicionāli pavada mediju ļaudis ar fotoaparātiem un videokamerām, izies pastaigā pa Rīgas parkiem un iepazīsies ar putnu bagātību mūsu galvaspilsētā. Šīs pašas dienas vakarā britu speciālists sniegs priekšlasījumu visiem putnu vērošanas entuziastiem, žurnālistiem un citiem interesentiem. Lielbritānijā un citās valstīs D. Lindo iemantojis plašu popularitāti kā atraktīvs un prasmīgs runātājs, kurā ieklausās dažādu vecumu cilvēki, tostarp bērni un pusaudži.

Turpmākajās dienās D. Lindo dosies uz Ķemeriem un Liepāju, bet visilgāk uzturēsies Kolkā, kur putnu migrācija ir sevišķi intensīva un vērotājiem saistoša. Viesis izbrauks arī mežā, kur viņš ļoti vēlas ieraudzīt medņus un, protams, arī klinšu ērgļus. Ar patīkamu satraukumu D. Lindo gaida brīdi, kad varēs piedalīties pūču gredzenošanā, ko līdz šim savā mūžā viņš nekad nav darījis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *