Latvija ar Baltkrieviju samazinās viesabonēšanas tarifus

Ceturtdien, 6. decembrī, tiks parakstīts Satiksmes ministrijas (SM) un Baltkrievijas Sakaru un informatizācijas ministrijas sadarbības protokols par starptautisko mobilo sakaru viesabonēšanas tarifu samazināšanu.

Ceturtdien, 6. decembrī, tiks parakstīts Satiksmes ministrijas (SM) un Baltkrievijas Sakaru un informatizācijas ministrijas sadarbības protokols par starptautisko mobilo sakaru viesabonēšanas tarifu samazināšanu.

Ekonomikas ministrs (un vienlaikus arī Latvijas-Baltkrievijas starpvaldību komisijas vadītājs) Daniels Pavļuts, kā arī Latvijas mobilo sakaru operatoru uzņēmumu vadītāji sadarbības protokolu ar Baltkrievijas Sakaru un informatizācijas ministru Nikolaju Panteļeju parakstīs Baltkrievijas nacionālās izstādes «Belarus Expo» ietvaros, kas no 6. līdz 9. decembrim norisināsies Rīgā.

Protokola parakstīšana un mobilo sakaru operatoru savstarpējās vienošanās jau tuvākajā laikā pozitīvi ietekmēs Latvijas un Baltkrievijas iedzīvotājus, kuri ceļo abu valstu teritorijās tūrisma vai darījumu kārtošanas nolūkos. Protokola parakstīšana veicinās arī mobilo sakaru operatoru darbību, jo, samazinoties viesabonēšanas tarifiem, prognozējams viesabonēšanas pakalpojumu izmantošanas pieaugums.

Lēmums par protokola parakstīšanu tika pieņemts Latvijas-Baltkrievijas Starpvaldību komisijas ekonomiskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos 8. sēdes laikā šī gada 25. un 26.oktobrī.

Tāpat N. Panteļejam paredzēta tikšanās ar SM valsts sekretāra vietnieku Eiropas Savienības un nozaru jautājumos Kasparu Briškenu un SM Sakaru departamenta direktoru Edmundu Beļski. Tās laikā abas puses pārrunās divpusējo sadarbību sakaru jomā, kā arī iespējas veicināt jaunu tehnoloģiju attīstīšanu, lai tās varētu ieviest ikdienā, tādā veidā uzlabojot abu valstu iedzīvotāju dzīvi. N. Panteļejs tiks iepazīstināts ar VAS «Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs» darbību un jaunākajiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem (e-Paraksts), kā arī šī gada 7. decembrī paredzēta N. Panteļeja vizīte uzņēmumā «Latvijas Mobilais telefons».

6. decembrī Rīgā arī notiks 6. Starptautiskais Latvijas-Baltkrievijas investīciju forums «Baltijas Reģions 2012», kas norisināsies Baltkrievijas nacionālās izstādes «Belarus Expo» ietvaros. Investīciju foruma 2. sekcijā – „Sadarbība transportā un loģistikā” ar tēmu „Latvijas un Baltkrievijas divpusējās sadarbības perspektīvas transporta, tranzīta un loģistikas jomā” uzstāsies SM Tranzīta politikas departamenta direktors Andris Maldups. Transporta un loģistikas diskusijā piedalīsies Baltkrievijas tranzīta un loģistikas nozares uzņēmēji, kravu īpašnieki un pārvadātāji, kā arī Latvijas puses uzņēmēji.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.