Liena Trēde

Lāpu skrējiens «Apkārt Latvijai» šķērso Engures novadu /FOTO/

15. augustā Rīgas Brāļu kapos pie Mūžīgās uguns svinīgi tika aizdegtas lāpas, lai dotu startu simboliskam un dažādas paaudzes vienojošam skrējienam «Apkārt Latvijai».

15. augustā Rīgas Brāļu kapos pie Mūžīgās uguns svinīgi tika aizdegtas lāpas, lai dotu startu simboliskam un dažādas paaudzes vienojošam skrējienam «Apkārt Latvijai». Pirmie lāpneši –  akcijas rosinātāji, biedrības «Latvijas ģenerāļu klubs» pārstāvji – Juris Zeibārts un Juris Kiukucāns. Viena lāpa aizceļoja Salacgrīvas virzienā, bet otra vakar, 15. augusta, vakarā tika nogādāta Mērsragā, pa ceļam šķērsojot arī Engures novadu.

Kā pirmais mūspusē – Bigauņciemā – lāpu no Zemessardzes Studentu rotas skrējēju rokām pārņēma Latvijas aizsardzības ministrs un mūsu novadnieks Artis Pabriks. Viņš posmā līdz Lapmežciema zīmei devās kopā ar dēlu Hauki Nameju.

Bijām aculiecinieki, kā svarīgais un simboliskais nesamais tiek nodots Jānim Silam, Agrim Veigneram, Mārtiņam Šteinbergam un Kasparam Tamermanim (viņu pavadīja meita Annija un atbalstīja dēls Kārlis un sieva Velta) – visi no Zemessardzes 51. bataljona.

“Gausajā jūdzē“ mūspuses skrējējiem pievienojās arī domu biedri un, kā paši izteicās, visu patriotisko pasākumu atbalstītāji no Rīgas – Ieva Ozola no Zemessardzes studentu bataljona, Ilze Pavāre, Vineta Kaļķe-Bluķe, Pēteris Bluķis, Nora Grēviņa, Anete Skrastiņa un Vizbulīte Celmiņa.

Šodien, 16. augustā, iecerēts, ka lāpas nokļūs līdz Ventspilij un Valkai, bet tām satikties paredzēts 21. augustā Subatē, kad būs pieveikti 1500 kilometri apkārt Latvijai. Svinīgais akcijas noslēguma pasākums notiks 21. augustā 19.00 Rīgā, pie Oskara Kalpaka pieminekļa Esplanādē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.