Lai top gaisma Zemītes svētku eglē!

12. decembrī pēc četriem pēcpusdienā Zemītes pagastā budēļi devās jautrā gājienā uz pagasta iestādēm un uzņēmumiem, bet pēc tam palīdzēja iedegt lielo Zemītes egli.

12. decembrī pēc četriem pēcpusdienā Zemītes pagastā budēļi devās jautrā gājienā uz pagasta iestādēm un uzņēmumiem, bet pēc tam palīdzēja iedegt lielo Zemītes egli.

Zinām, ka Zemītes pagastā iedibinātās tradīcijas ir ciešas un pasākumi allaž jauki. Arī vakar neizpalika jautrais budēlīšu gājiens pa pagasta iestādēm un uzņēmumiem. Budēlīšu apsveikuma dāvanā sarūpēts nākamā gada simbolam atbilstošs mīlīgs pelēns un gaismas devēja – svecīte.
Jāteic, ka šim rituālam ir noteikts mērķis, proti, viesošanās reizē budēļi iztaujā strādājošos, lai uzzinātu, kāds bijis šī gada veikums un cik liels ir nepadarīto darbu klāsts. Un katru vēl var pagūt no visa nevēlamā atbrīvoties, to visu satilpinot īpašā budēlīšu maisā.
Kamēr ķekatnieki viesojās pagastmājā, komunālajā uzņēmumā, mehāniskajās darbnīcās, galdniecībā, veikalos un citās pagasta iestādēs, centrā iepretim bibliotēkai darbojās «Raganas tējnīca». Te, gadalaikam tik netipisko drēgnumu kliedējot, varēja gan sasildīt nosalušās plaukstas, gan iemalkot kaut ko siltu un gardu. Sapulcējušies pagasta ļaudis sagaidīja budēlīšus un bija aculiecinieki brīdim, kad ugunskura liesmās sadega maiss, kurā paslēpušies visi šī gada niķi, stiķi un nepadarītie darbiņi.
Drīz klāt arī ilgi gaidītais brīdis un izgaismosies svētku egle! Kaut mirkli noticēt brīnumam un redzēt – tas piepildās! Viens žests, viens nemanāms burvja mājiens, un Zemītes pagasta centrā vakar iemirdzējās svētku egle. Cēla, grezna, košās krāsās tērpta tā priecēs zemītniekus līdz gadu mijai un vēl pēc tās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *