Labai omai un veselības uzlabošanai

Kāda tukumniece stāstīja, ka jau vairākus gadus ir "masāžu atkarīgā", proti, sēdošā darba un mugurkaula deformāciju, osteohondrozes un arī kampaņveidīgu muguras un kāju sāpju dēļ. Šogad pāris dienas viņa atpūtusies Jūrmalā un izmantojusi zemūdens masāžas procedūras – efekts bijis necerēti labs. Masāža pat spēja novērst roku un kāju tirpšanas sajūtu.

Kāda tukumniece stāstīja, ka jau vairākus gadus ir "masāžu atkarīgā", proti, sēdošā darba un mugurkaula deformāciju, osteohondrozes un arī kampaņveidīgu muguras un kāju sāpju dēļ. Šogad pāris dienas viņa atpūtusies Jūrmalā un izmantojusi zemūdens masāžas procedūras – efekts bijis necerēti labs. Masāža pat spēja novērst roku un kāju tirpšanas sajūtu.

Noskaidrojām, ka aģentūras «Tukuma slimnīca» jaunatvērtā sociālās rehabilitācijas nodaļa piedāvā vairākas ūdensprocedūras – zemūdens masāžu, Šarko dušu un pērļu vannas.
Speciālistes Aina Lagzdiņa un Ruta Rozentāle pastāstīja, ka zemūdens masāžas laikā ūdens strūklas spiediens iedarbojas uz dziļākajiem audiem, atslābina muskuļus un mazina sāpes; uzlabojas sirds asinsvadu un locītavu sistēma, vielmaiņa, paātrinās limfas plūsmas, uzlabojas ādas tonuss utt.
– Vai šīm procedūrām nepieciešams ģimenes ārsta norīkojums?
– Uz zemūdens masāžu cilvēkus parasti nosūta ģimenes ārsts vai to iesaka ārstējošais ārsts slimnīcā, nozīmējot zemūdens masāžu kā rehabilitācija pēc kādas saslimšanas. Šādi ārstē artrozi, muguras, kāju, kaulu sāpes, osteoporozi, osteohondrozi.
– Bet, ja ienāk cilvēks tāpat, no ielas, un saka, ka vēlas masāžu?
– Mēs iesakām vērsties pie ārsta un pārbaudīt veselības stāvokli. Masāžu nodrošina ar trīs atmosfēru lielu spiedienu, taču ne vienmēr ar tik stipru ūdens strūklu var iedarboties uz mugurkaulu vai citām ķermeņa vietām. Ir daudz drošāk, ja cilvēks zina, ko drīkst un ko nedrīkst, jo uz šejieni nāk uzlabot veselību, nevis to pasliktināt. Turklāt, ja ir apdrošināšanas polise, viņam noteikti nepieciešams ārsta nosūtījums. Ja redzam, ka pirms pašas procedūras pacients jūtas nelāgi, mērām asinsspiedienu, – gadās, ka apmeklējums jāatliek. Protams, ir iespējams masāžai izmantot mazāku ūdens spiedienu, kā arī vienu vietu masēt stiprāk, citu – vājāk vai nemasēt nemaz; tāpat, ja cilvēks uzskata, ka ir vesels un viņam šāda pārbaude nav nepieciešama, tad neatsakām.
– Vai pieejami arī citi masāžas veidi?
– Piedāvājam pērļu vannu un burbuļus (tā saukto šampanieša efektu), kas ūdeni bagātina ar skābekli. Nereti cilvēki izvēlas tieši šādu relaksācijas veidu, kas uzlabo asinsriti, nomierina. Savukārt Šarko duša, kuras laikā cilvēks stāv kājās un tiek masēts ar ūdens strūklu, arī uzlabo asinsriti, palīdz cīnīties ar celulītu, novājēt. Protams, ir arī parastā masāža.
– Cik maksā pakalpojums?
– Zemūdens masāža maksā Ls 4 par reizi, Šarko duša – Ls 3, pērļu vannas – Ls 4.
– Kuros gadījumos nedrīkst izmantot zemūdens masāžu?
– Pirmkārt, ja cilvēkam ir slikta pašsajūta, otrkārt, ja ir sirds saslimšanas, paplašinātas vēnas un citos gadījumos, par kuriem pateiks ārsts.
– Kā var pieteikties uz procedūrām? Vai jāgaida rindā?
– Lai arī pieraksts ir uz 3. decembri, daudzi cilvēki joprojām nezina, ka Tukuma poliklīnikas 1. stāvā (ieeja no gala zem pārejas uz ķirurģijas korpusu) nodrošina šādu pakalpojumu. Informācija un pieteikšanās pa tālruni 3180080.
***
Mums, tukumniekiem, tuvākās vietas, kur vēl piedāvā zemūdens masāžu, ir kūrorta rehabilitācijas centrs «Jaunķemeri» un rehabilitācijas centrs «Vaivari». Jaunķemeros ambulatori tiek piedāvātas 18 hidroprocedūras, tieši zemūdens masāža maksā Ls 3.50, tālrunis administratoram: 7733522, 7733242. Vaivaru centrā šī procedūra tiek piedāvāta darba dienās līdz 14.00, maksā Ls 3.80. Tālrunis uzziņām: 7147298 (baseina administrators).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *