Aivars Liepiņš

Kurzemē saziedo 2700 latu Bērnu slimnīcas hematoonkoloģijas nodaļas remontam

Lai Bērnu slimnīcas hematoonkoloģijas nodaļas pacienti varētu ārstēties mūsdienīgās un atveseļošanās procesam piemērotās telpās, Bērnu slimnīcas fonds sadarbībā ar domubiedriem – uzņēmumu «Rimi», laikrakstu «Diena», «Latvijas Televīziju», «Ziedot.lv», reklāmas aģentūru «TBWA Latvija», «JCDeceaux», radio «Skonto» un citiem ir aizsācis ziedojumu vākšanas akciju nodaļas remontam.

Lai Bērnu slimnīcas hematoonkoloģijas nodaļas pacienti varētu ārstēties mūsdienīgās un atveseļošanās procesam piemērotās telpās, Bērnu slimnīcas fonds sadarbībā ar domubiedriem – uzņēmumu «Rimi», laikrakstu «Diena», «Latvijas Televīziju», «Ziedot.lv», reklāmas aģentūru «TBWA Latvija», «JCDeceaux», radio «Skonto» un citiem ir aizsācis ziedojumu vākšanas akciju nodaļas remontam. Divu mēnešu laikā visā Latvijā akcijai saziedojuši vairāk nekā 32 tūkstošus latu, no kuriem teju 2700 latu ziedojuši iedzīvotāji Kurzemē. Šis ziedojums ir pirmais lielais solis, lai tiktu savākti remontdarbiem nepieciešamie līdzekļi – aptuveni 700 000 latu.

Kurzemes reģionā visaktīvāk akciju atbalstījuši un Bērnu slimnīcas hematoonkoloģijas nodaļas remontam līdzekļus ziedojuši Liepājā, Ventspilī, Kuldīgā un citur.

“Bērnu slimnīcas hematoonkoloģijas nodaļa ir vienīgā vieta Latvijā, kur tiek ārstēti bērni ar onkoloģisko slimību diagnozi. Nodaļas telpas ir katastrofālā stāvoklī, pēdējo reizi remonts tajās veikts pirms vairāk nekā 13 gadiem. Atbilstoša ventilācijas sistēmas trūkuma dēļ telpas ir mitras, sienas, griesti un grīdas daudzviet klātas ar pelējumu. Turklāt, lai veiktu nepieciešamos izmeklējumus, šobrīd bērni tiek vesti uz centrālo ēku – aptuveni 100 metrus pa slimnīcas āra teritoriju, kas ir īpaši apgrūtinoši lietainā un aukstā laikā,” stāsta Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.

Hematoonkoloģiska saslimšana ik gadu tiek diagnosticēta 40 līdz 50 bērniem visā Latvijā. Bērnu slimnīcas hematoonkoloģijas nodaļā kopumā gada laikā ārstējas aptuveni 900 pacienti. Turklāt vienas ārstēšanas epizodes ilgums stacionārā ir vidēji no viena līdz diviem mēnešiem, taču, ņemot vērā slimības specifiku, nereti nepieciešama atkārtota stacionēšanās, līdz ar to slimnīcā pavadāmais laiks var ilgt pat pus gadu un vairāk.

Kā vieni no pirmajiem akcijā iesaistījušies «Rimi» un «Supernetto» pircēji, kuri divu mēnešu laikā kopš akcijas uzsākšanas veikalu ziedojumu kastītēs saziedojuši vairāk nekā 32 tūkstošus latu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *