Kur rodas jaunās zvaigznes?

Kaut Pūpolsvētdienā pie debesīm staroja īsti pavasarīga saulīte, Tukuma kultūras namā uzlēca citi debesu spīdekļi – zvaigznes jeb jaunie izpildītāji, kurus jau astoto gadu pēc kārtas visā Latvijā meklē un atrod komponiste, dziedātājā, «Latvijas radio» cilvēks – Ilze Laila Purmaliete.

Kaut Pūpolsvētdienā pie debesīm staroja īsti pavasarīga saulīte, Tukuma kultūras namā uzlēca citi debesu spīdekļi – zvaigznes jeb jaunie izpildītāji, kurus jau astoto gadu pēc kārtas visā Latvijā meklē un atrod komponiste, dziedātājā, «Latvijas radio» cilvēks – Ilze Laila Purmaliete.

Apliecināt savu vokālo talantu Tukumā bija sabraukucis paprāvs pulciņš bērnu un jauniešu gan no tuvākas apkārtnes, gan citām pilsētām – Ventspils, Jelgavas, Rīgas.

Jauna skatuves mākslinieku paaudze

Konkursu «Jaunā zvaigznes 2009» atklāja skaļa un pārliecinoša jauniešu grupas «The first Day» uzstāšanās, kas, atšķirībā no citiem dalībniekiem, bija izvēlējušies paši spēlēt, ne dziedāt jau ierakstītas fonogrammas pavadījumā. Tomēr, lai cik aizrautīgi jaunieši centās, brīžam ģitāru skaņas pārspēja grupas solistes balss varēšanu, bet I.L. Purmaliete jau sākumā brīdināja – vērtēts tiks vokāls. Un šajā ziņā konkursantiem nācās kārtīgi pacensties sīvās konkurences dēļ. Ne velti viens no žūrijas cilvēkiem – Marts Kristians Kalniņš, kurš pazīstams arī kā grupas «Autobuss debesīs» solists, jau pasākumam noslēdzoties, izteicās: "Ja reizēm no 30 dalībniekiem īsti baudāmi ir vien trīs, šoreiz tiešām bija ko klausīties!" Jaunie izpildītāji, kas uzstājās visdažādākajās kombinācijās – pa vienam, duetos, trio un daudzskaitlīgās grupās, bija padomājuši ne tikai par to, kā labi skanēt, bet arī rūpīgi izveidojuši skatuvisko tēlu – acis mirdzēja, balsis vibrēja, rokas, kājas kustībās ņirbēja. Šī gada konkursā dalībniekiem bija jāizpilda popa, roka dziesmas, ko radījuši latviešu komponisti valsts neatkarības gados un, jāatzīst, daži priekšnesumi bija būtībā pārliecinošāki, ausij tīkamāki, nekā to oriģinālizpildījums. Tādēļ, ja dziedātāji, kas pašlaik sildās slavas saulītē un ir Latvijas mēroga zvaigznes, kādu dienu tomēr sadomās pamests skatuvi, tā tukša nepaliks, jo ir daudz jauniešu, kas uzstāties pratīs tikpat labi un pat labāk!

Pošas finālam

Neskatoties uz jau minēto sīvo konkurenci, pasākumā valdīja tikai pozitīva gaisotne un, ja arī kādam balss aizlūza vai vārdi nedaudz piemirsās, citi dalībnieki, sparīgi aplaudējot, savu kolēģi atbalstīja. Šādu skatuvisko "negadījumu" gan bija mazākumā un, kā izteicās I. L. Purmaliete, ja būtu zinājuši, ka šajā konkursa kārtā būs tik spēcīgi dalībnieki, pasākumu noteikti varētu raidīt arī televīzijā – kā koncertu. Žūrijai, kuras sastāvā bija jau minēti I.L. Purmaliete, M.K. Kalniņš, kā arī Rudīte Poča – valsts kultūras inspektore Tukuma rajonā, no 29 priekšnesumiem bija jāizvēlas seši, kurus sūtīt uz nākamo konkursa kārtu. Tomēr izvēlēties bija gandrīz neiespējami, tādēļ diplomus un iespēju uzstāties nākamajā atlases kārtā, kā arī varbūt – finālkoncertā, kas notiks 12. maijā Dzintaru koncertzālē, saņēma vairāk konkursa «Jaunā Zvaigzne 2009» dalībnieku. Vecumā grupā no 6 līdz 15 gadiem: 3. vietā – Melita Šaule, 2. – popgrupa «Taustiņi» no Kandavas; arī Ventspils popgrupas «Jūras akmentiņu» jaunākie dalībnieki, bet 1. – Adrija Korsakaite, kas savu dziedātvarēšanu apliecinājusi arī televīzijas šovā «Latvijas talants». Savukārt 15 līdz 25 gadus veco jauniešu grupā labākie: 3. vietu dalīja Krista Lapiņa un trio no Jelgavas – Anete Kotoviča, Ginta Šveicare, Madara Balode, kuras izpildīja dziesmu no Jāņa Stībeļa repertuāra, 2. – Roberts Pētersons, kā solists un arī kā grupas «Jūras akmentiņi» dalībnieks; 1. vietu dalīja Madara Grēgere un romantiskais duets «Andante» – Anna Zankovksa un Uģis Kleščovs. Savukārt ar tukumnieku Ediju Freinbergu, kas duetā ar Evu Šteinu izpildīja pašsacerētu dziesmu «Only one for me» I.L. Purmaliete vēl solīja sazināties, lai vienotos par tālāko sadarbību. Iespējams, ka vairs ne tik tālu ir brīdis, kad radio topus iekaros arī šī jaunā komponista sacerējumi!

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.