LETA

Kozlovskis: Noziedzības līmenis Latvijā ir krities

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, sagaidot Valsts policijas 94. gadadienu, izsaka pateicību par darbu ikvienam Latvijas policistam – gan tiem, kuri ir valsts dienestā, gan tiem, kuri uztur kārtību, strādājot pašvaldības policijā, kā arī specializēto policiju darbiniekiem un Valsts policijas koledžai.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, sagaidot Valsts policijas 94. gadadienu, izsaka pateicību par darbu ikvienam Latvijas policistam – gan tiem, kuri ir valsts dienestā, gan tiem, kuri uztur kārtību, strādājot pašvaldības policijā, kā arī specializēto policiju darbiniekiem un Valsts policijas koledžai. Ministrs pateicas arī no dienesta atvaļinātajiem policistiem, kuri ir godam kalpojuši sabiedrībai un palīdzējuši veidot un attīstīt iekšlietu sistēmu.

„Reizi gadā ir diena, kad mēs visi kopā svinam savus profesionālos svētkus – Policijas dienu. Tā ir diena, kad mēs sakām paldies gan saviem esošajiem, gan bijušajiem kolēģiem. Tā ir diena, kad mums ir iespēja atskatīties uz izvērtēt paveikto un pašiem sev uzsist uz pleca par labi padarītu darbu,” uzrunājot Valsts policijas darbiniekus šodien atzina R. Kozlovskis.

Ministrs norādīja, ka drošība ir viena no būtiskākajām cilvēka pamatvajadzībām un Valsts policija ir tā, kas nodrošina mums – Latvijas iedzīvotājiem – iespēju dzīvot, strādāt, veidot ģimeni un audzināt bērnus drošā vidē. „Šobrīd noziedzības līmenis mūsu valstī ir krities un samazinājies arī smago noziegumu skaits, tomēr policija sastopas ar aizvien jauniem izaicinājumiem un jauniem noziedzīgās pasaules paņēmieniem, piemēram, cilvēktirdzniecībā, nelegālo narkotiku tirdzniecībā, kuru apkarošanai ir nepieciešama nepārtraukta izglītošanās, starptautiskās pieredzes apgūšana un profesionālo spēju attīstīšana,” norādīja ministrs.

R. Kozlovskis arī pauda gandarījumu, ka nupat publiskotā respektablas pētniecības kompānijas sabiedriskā aptauja par otru uzticamāko personu mūsu valstī ir atzinusi Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi. „Augstu novērtēju ģenerāļa spēju būt ne vien līderim darbinieku vidē, bet izpelnīties visas sabiedrības uzticību. Un esmu pārliecināts, ka arī katrā Latvijas novadā policijas darbinieki ir ierindojami starp uzticamākajiem cilvēkiem un savus pienākumus veic ar visaugstāko atbildību,” atzina ministrs.

R. Kozlovskis norādīja, ka Valsts policija pēdējo 20 gadu laikā piedzīvojusi daudzas restrukturizācijas, reformas un pārmaiņas. „Tas, ko es kā iekšlietu ministrs esmu izvirzījis kā prioritāti, ir policista darba prestiža un motivācijas paaugstināšana. Pirmie soļi šajā virzienā ir sperti – jau no nākošā gada vidēji par 30 latiem tiks paaugstināts ikviena policista atalgojums, integrējot uzturdevas kompensāciju mēnešalgā, līdz ar to palielināsies arī policistu sociālās garantijas. Būtiski, ka kopā ar nozares speciālistiem esam uzsākuši Valsts policijas attīstības koncepcijas izstrādi, lai policijas prestižu celtu ar pasākumu kopumu – atbilstošu materiāltehnisko darba nodrošinājumu, taisnīgu darba slodzes sadali, skaidrus karjeras attīstības noteikumus un iespējas, kā arī saprotamu un reāli izmantojamu sociālo garantiju grozu. Esmu pārliecināts, ka šo koncepciju īstenojot, Valsts policija kļūs vēl profesionālāka un vēlmi savu karjeru veidot tieši šajā dienestā izvēlēsies aizvien vairāk jauniešu”.

Ministrs atzina, ka lepojas ar tiem policistiem, kuri ar savu darbu apliecina uzticību iekšlietu sistēmai un valstij, kā arī novēlēja policijas darbiniekiem entuziasmu un panākumus turpmākajā darbā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.