Ko prot mūsu pašdarbnieki (papildināts)

19. janvārī Viesatu pagasta kultūras namā notika draudzības festivāls – konkurss «Ko prot tavā mazajā pagastiņā». Šādu saietu jau piekto gadu rīko Viesatu pagasta kultūras dzīves vadītāja Liene Bēniņa. Šogad pasākumā piedalījās divpadsmit pašdarbības kolektīvi no deviņiem Tukuma rajona pagastiem. Katrs kolektīvs rādīja, ko prot – un prot viņi patiešām daudz!

19. janvārī Viesatu pagasta kultūras namā notika draudzības festivāls – konkurss «Ko prot tavā mazajā pagastiņā». Šādu saietu jau piekto gadu rīko Viesatu pagasta kultūras dzīves vadītāja Liene Bēniņa. Šogad pasākumā piedalījās divpadsmit pašdarbības kolektīvi no deviņiem Tukuma rajona pagastiem. Katrs kolektīvs rādīja, ko prot – un prot viņi patiešām daudz!

Laikā, kad Viesatās notika festivāls, sinoptiķi solīja vētru. Ne pa jokam – ar orkāna spēku. Vētra atnāca līdz Viesatām, bet tur klubiņa ļaudis lustējās bez bēdu. Vējš pierima, pagriezās uz citu pusi un izgaisa.

Ģenerators vietā

Festivālu «Ko prot tavā mazajā pagastiņā» piekto gadu rīko Viesatu kultūras nama vadītāja Liene Bēniņa kopā ar viesatniekiem, kuriem mīļas visvisādas lustes. Šogad mazpagastiņu 5. saietā bija viskuplākais dalībnieku skaits – 12 pašvaldības pulciņi no deviņiem pagastiem. Zentenieki neatbrauca – no solītās vētras sabijušies.

Pirms lustiņa kultūras namā čumēja un mudžēja sābri no tuviem un tāliem pagastiem. Pirmais jautājums visiem: "Aizpūtīs mūs, kad vētras maisam gals būs vaļā?" L. Bēniņa un pagasta padomes priekšsēdētājs Guntis Gulbis mierināja: "Lai tikai pūš! Ģenerators ir vietā – ja kas, gaisma būs!"

Ikviens atcerējās karnevālu, kas notika 2005. gada vētras laikā. Vējš nopūta gaismas un skaņu arī. Zemnieks Vilnis Stūris uz fikso atradis ģeneratoru, un ballīte turpinājās. Stunda, līdz atveda ģeneratoru, bijusi vareni jautra – viens otru varējis kārtīgi aptaustīt un pabučoties arī…

Te ir tik mīļi

Par to visi bija vienisprātis. Uz Viesatām allaž atbrauc amatieri – mākslas mīlētāji. Kā nebrauks?! Var dziedāt, dejot, spēlēt teātri, un priekšā nesēž barga žūrija, kas beigu beigās vēl nostrostē: "Nav līmenis!" Ļaudis pašdarbības kolektīvos iesaistās savam priekam, kopābūšanai. Vai kāds brīnums, ka ļaudis brauc uz Viesatām kā uz svētkiem?! Te tev par visu aplaudēs, dziedās līdzi un priecāsies.

Laikā, kad Viesatu jautrie aktieri spēlēja skeču pēc R. Blaumaņa motīviem «Īsa pamācība mīlēšanā» (režisore L. Bēniņa), skatītāji teju pēc katras epizodes aplaudēja. Dziedāja līdzi dziesmas par mīlestību.

Ko saka dalībnieki un organizatori

Dace Perševica (vada Irlavas vokālo ansambli):

– Viesatās pirmoreiz kopā ar kolektīvu. Vēl esmu bijusi te semināros, dejojusi. Uz ballītēm gan nē. Esmu kārtīga meitene. Ko dara kārtīgās? Labi mācās. Pūru loka. Viesatās dzīvo mīļi ļaudis. Tikpat mīļi kā es pati.

Aija Fišlere (Jaunsātu bibliotēkas vadītāja):

– Jaunsāti, Sāti, Viesatas – atrodas uz vienas un tās pašas sātīgās zemītes. Visam pāri viena un tā pati debess. Viesatās esmu pirmo reizi. Uz šejieni ved līkumoti, mežu ieskauti ceļi. Vasarā noteikti atbraukušu pasērst pie kolēģes Sandras Šteinas.

Viktorija (aktrise Remtes amatierteātrī):

– Mums te patīk. Jau otro gadu piedalāmies Pagastiņā. Braucam tāpēc, ka pērn iepatikās. Cilvēki arī kā no medus poda izkāpuši.

Anita Krūtaine (viesatniece):

– Jauks pasākums. Liene ir malacīte! Vēl šo un to sarīko. Cilvēki nenāk? Tāds laiks. Sēd mājās. Video, audio ekrānā priekšā. Visu jaunāko dzird, redz, bet nav vairs kopības. Kur liksies?! Jaunie ir jaunie un pievelkas viens pie otra.

Liene Bēniņa:

– Uztraukums bija pirmoreiz pirms gadiem pieciem. Par to vai izdosies. Izdevās. Šoreiz, pateicoties «Neatkarīgajām Tukuma Ziņām», pie mums atbrauca visvairāk sābru. Pirms divām nedēļām pieteikušies bija vien trīs pagasti. Pēc reklāmām avīzē nu pie mums ir rekordliels dalībnieku skaits!

Nomināciju ieguvēji

Festivālā piešķirtās nominācijas: «Smaidīgākais izpildījums» – Jaunsātu amatierteātris (vadītāja I. Vītiņa); «Vokāli spēcīgākais izpildījums» – Zantes vīru vokālais ansamblis (Kristīne Elksnīte); «Skanīgākais izpildījums» – Raudas sieviešu vokālais ansamblis; «Sirdī mūžam jauni» – Bēnes amatierteātris; «Augstvērtīgākais izpildījums» – Irlavas sieviešu vokālais ansamblis (D. Perševica); «Viesatu pagasta simpātija» – Remtes sieviešu ansamblis; «Atraktīvākais izpildījums» – Jaunsātu jauktais ansamblis (Sanita Apine); «Labākā teātra izrāde» – Pūres amatierteātris «Lai iet» (Ligita Balode); «Žūrijas simpātija» – Irlavas meiteņu ansamblis (Dace Perševica); «Skatītāju simpātija un Grand prix» – Viesatu jautrie aktieri ar izrādi «Īsa pamācība mīlēšanā» (L. Bēniņa).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *