Kļūsti par brīvprātīgo sakaru virsnieku «The Tall Ships Races 2013» regates Rīgas posmā

Starptautiskās mācību burukuģu un jahtu regates «The Tall Ships Races 2013» Rīgas posmam, kas norisināsies no 25. līdz 28. jūlijam, pieteikušies jau 86 kuģi. 17 no tiem ir lielie A klases burinieki, kuri būs pieejami publiskai apskatei.

Starptautiskās mācību burukuģu un jahtu regates «The Tall Ships Races 2013» Rīgas posmam, kas norisināsies no 25. līdz 28. jūlijam, pieteikušies jau 86 kuģi. 17 no tiem ir lielie A klases burinieki, kuri būs pieejami publiskai apskatei. Kuģus regatei var pieteikt līdz 1.maijam, tāpēc sagaidāms, ka kopējais dalībnieku skaits vēl pieaugs.

«The Tall Ships Races 2013» ir viens no nozīmīgākajiem pasākumiem Rīgā šogad un plānots, ka tas pulcēs 3000 burātājus no 15 valstīm. Visvairāk burinieku un jahtu Rīgā ieradīsies no Lielbritānijas, Polijas, Krievijas, Vācijas un Nīderlandes. Latviju regatē pārstāvēs C klases jahta «Spaniel». Regates Rīgas posmā paredzēta arī izklaides programma tās dalībniekiem un apmeklētājiem, tai skaitā krāšņa buru parāde 28. jūlijā.

Vecākie kuģi, kas viesosies Rīgā, ir B klases burinieki «Caroline af Sandnes», «Liv» un «Wyvern» no Norvēģijas. Tie būvēti attiecīgi 1885. gadā, 1893. gadā un 1987. gadā. Dāņu kuģis «Jens Krogh», kas arī plāno ierasties Rīgā, būvēts 1899. gadā.

Aicina kļūt par brīvprātīgajiem Rīgas posma sakaru virsniekiem

Neatņemama regates sastāvdaļa ir sakaru virsnieki (Liaison Officers). Tie ir speciāli apmācīti cilvēki, kuri «The Tall Ships Races 2013» Rīgas posma laikā brīvprātīgi pildīs burinieku un jahtu aģentu funkcijas, nodrošinot komandu saziņu ar pasākumu organizatoriem.

“Lai nodrošinātu nevainojamu pasākuma norisi, sakaru virsnieku darbam nepieciešami vairāk nekā 100 brīvprātīgie ar labām valodu zināšanām, labām komunikācijas spējām un augstu atbildības sajūtu, kā arī spēju darboties gan individuāli, gan komandā. Brīvprātīgajiem šī ir lieliska iespēja iegūt pieredzi liela starptautiska pasākuma organizēšanā,” stāsta Brīvprātīgo palīgu dienesta vadītājs Uģis Lībietis.

Lai kļūtu par vienu no brīvprātīgo palīgu komandas locekļiem, aicinām pieteikties jebkuru interesentu, aizpildot anketu www.SailRiga.com vai Latvijas Burāšanas mācību asociācijas mājaslapā www.sta-latvia.lv. Pieteikšanās termiņš – 1. martam.

Plašāku informāciju par veicamajiem uzdevumiem, kā arī pieteikšanās kārtību iespējams iegūt pie Brīvprātīgo palīgu dienesta vadītāja Uģa Lībieša (mob. 29171718, e-pasts: [email protected]).

«The Tall Ships Races» ir lielākā kopīgā burinieku un jahtu regate pasaulē, kurā ik gadu piedalās ap 80 līdz 100 burinieku un jahtu no visas pasaules. Tās maršruts 2013. gadā būs: Orhusa (Dānija)-Helsinki (Somija)-Rīga -Ščecina (Polija). Iepriekš Rīga uzņēma regates floti pirms 10 gadiem, 2003. gada 10. līdz 13. augustā. Šajās dienās 80 buriniekus un jahtas no 18 valstīm apskatīja vairāk nekā pusmiljons rīdzinieku un pilsētas viesu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.