Ķīnā gāzes sprādzienā ogļu raktuvē iet bojā 29 cilvēki

Noplūdušas gāzes sprādzienā ogļu raktuvē Ķīnas dienvidrietumu provincē Guidžou gājuši bojā 29 ogļrači un vēl seši pazuduši, piektdien vēsta valsts mediji.

Noplūdušas gāzes sprādzienā ogļu raktuvē Ķīnas dienvidrietumu provincē Guidžou gājuši bojā 29 ogļrači un vēl seši pazuduši, piektdien vēsta valsts mediji.

Gāzes noplūde ogļu raktuvē Najunas rajonā notika ceturtdienas pēcpusdienā, kad šahtā strādāja 87 ogļrači, aģentūrai "Siņhua" pavēstīja glābēji. Viņi izglābuši 52 cilvēkus.

"Pārējiem sešiem ogļračiem ir niecīgas izredzes, taču meklēšana turpināsies," sacīja viens no glābējiem.

Guidžou province, kas ir viens no Ķīnas nabadzīgākajiem reģioniem, kopš augusta beigām ir ziņojusi par pieciem gāzes noplūdes un sprādzienu gadījumiem ogļu raktuvēs, vēsta "Siņhua".

Pavisam negadījumos Ķīnas ogļu raktuvēs šā gada pirmajos desmit mēnešos gājuši bojā 3069 cilvēki, kas ir par 19% mazāk nekā tādā pašā laika posmā pērn.

Ķīna ir pasaulē lielākais ogļu ieguvējs un patērētājs un cenšas paaugstināt drošības standartus savās raktuvēs. Taču negadījumi notiek bieži, jo likumi netiek ievēroti, raktuvju īpašniekiem cenšoties palielināt ieguvi strauji augošā pieprasījuma apmierināšanai.

Pagājušajā gadā Ķīnas ogļu raktuvēs sprādzienos, plūdos un citos negadījumos dzīvību zaudēja pavisam 4746 ogļrači, kas gan bija par 20% mazāk nekā 2005.gadā.

Ķīna arī plāno līdz nākamā gada vidum slēgt pusi no 23 000 mazo ogļu raktuvju, kurās notiek vairums negadījumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.