chiangmai.thaivisa.com

Kāpēc zobārsti nedod čekus?

Jautā lasītājs: – Kāpēc zobārsti nedod čekus? Man gada laika ir izrauti trīs zobi. Katra zoba izraušana maksā Ls 10, tas kopā ir Ls 30, ko es būtu varējusi iesniegt ar deklarāciju Valsts Ieņēmumu dienestā. Es saņemu pensiju, un man tas tomēr nozīmē daudz.

Jautā lasītājs: – Kāpēc zobārsti nedod čekus? Man gada laika ir izrauti trīs zobi. Katra zoba izraušana maksā Ls 10, tas kopā ir Ls 30, ko es būtu varējusi iesniegt ar deklarāciju Valsts Ieņēmumu dienestā. Es saņemu pensiju, un man tas tomēr nozīmē daudz.

Redakcija: uz jautājumu, kāpēc mūsu lasītāja nepajautāja dakterim čeku pati, viņa atbildēja, ka pēc tam, kad izrauts zobs, esot grūti parunāt. Bet otrreiz iet atpakaļ un prasīt čeku esot neērti. Tad nu komentāru lūdzām Valsts Veselības inspekcijas Zemgales kontroles nodaļas vadītājai Airisai Lapiņai. Viņa paskaidroja: ”Jebkurā gadījumā zobārsta pienākums ir izsniegt  pacientam čeku. Tas ir abpusējs darījums, tāpēc arī pacienta pienākums ir šo čeku pajautāt, ja ārsts to neizsniedz. Turklāt čeks jāizsniedz ne tikai zobārstam, bet arī jebkuram ārstam, kurš sniedz ārstniecības pakalpojumus.”

Komentāri

 1. Un tomēr ir atšķirība, vai zobārsts pats uzreiz raksta čeku vai sāk krāmēties un izliekas,ka viņam tas nav jādara. Kad tā riktīgi noprasa, lai raksta, tad sāk meklēt kvīšu grāmatiņu… Daudzi pacienti tā arī nesaņemas to čeku pajautāt (ir kautrīgi jaunieši vai viņiem vnk vienalga, daudzi nezin, ka čeku var iesniegt VID un viņiem tāpēc arī vienalga u.c.). Nu nemaz neraujas Tukuma zobārsti to čeku rakstīt, praktiski visi nogaida, lai pajautā. Labākajā gadījumā noprasa: “vai jums čeku vajadzēs?”….

  1. Ja VID kontrolētu visas frizētavas, kur katra friziere un maneķīru speciāliste katru dienu pelna 100 Ls dienā….Kāda nauda būtu Valsts kasē !!!!!

 2. Tad ja Jūs gribēsiet čeku,tad zoba raušana nemaksās Ls. 10.bet gan Ls.15.Ar to Jums ir jārēķinās.Pirms uzsākam darbu ,mēs parasti Jums jautājam,-vai būs nepieciešams čeks? Tā ir Jūsu izvēle.

  1. Bet vai tad zobārstam nav cenrādis, kurā ir norādīta procedūru cena ar visiem nodokļiem? Tad gan interesanti – ja es parasīšu čeku, man šis pakalpojums būs dārgāks? Vai nevajadzētu būt otrādi – ja es vēlos lētāku pakalpojumu, es kā pacients piedāvaju iztikt bez čeka? Un tā vis nevarētu būt pacienta izvēle…

 3. Ārsti gandrīz neviens neraksta čeku provincē. Rīgā gan visās ārstniecības iestādēs dod čeku.Lapmežciemā nevienā veikalā nedod čeku,ja pajautā ka man vajag čeku,tad paskatās kā uz ienaidnieku,nu protams iedod jau.
  Nesaprotu kāpēc VID to nekontrolē. Piemēram Itālijā Tev pat iznākot no veikala pie durvīm var paprasīt čeku(Valsts ieņēmuma dienests),Tur pat nav iedomājams,pat nopērkot sulas glāzi kafeinīcā izsit čeku.
  Mums valstij nodokļi aiziet gar degunu,un tad mēs gaužamies ka mazas pensijas unt.t.

 4. man gan deva čekus, pat nebija izvēles (bija tāda kapsēta pa vairāk kā 200 lašiem). Ja būtu izvēle, noteikti neņemtu – starapība ko VID atmaksā kaut kad pēc gada ir nesalīdzināni mazāka …
  Tā ka priecājies, pensionār, ka tiki cauri “pa lēto” .

  1. Par kādu starpību runā? Kurš zobārsts (iesaki, labprāt aŗi pie tāda aizietu) nedodot čeku automātiski samazina cenu par savu pakalpojumu?? Tiešām ir tā, ka ja ņemu čeku maksāju piemēram 20, bet, ja bez čeka tad 10-15??? Man nav dabā gadījies ko tādu redzēt…parasti ir viena summa ar vai bez čeka. Nekāds “pa lēto”nesanāk. Ir tikai atšķirība iedot tev vai neiedod čeku… Neviens tev par nodokļu summiņu to ciparu nesamazina.. Tākā zaudētājs vien esi galu beigās.

   1. nu ja, visu izsaka – “nav gadījies” . Starpība ir tik tiešām liela un te nelīdz teorētiski prātojumi no tavas puses. Vēl iespaidīgāka starpība ir ja tev ir apdrošināšanas karte ar iekļauto zobārstniecību – cipars tad sanāk lielāks.
    Krīzes laikā “izdzīvot” vajag gan ārstam gan pašam.

 5. Daktere Māgure dod čeku pat neprasot! Bet pie dakteres Altrokas jālūdz kvīts, un tad jāklausās ka tad šī bankrotēšot ja visiem kvītis došot. Ieteikums- neiet pie zobārstiem, kuri runā muļķības!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.