Kandavas jauniešu talka Čužu purva dabas takās /FOTO/

Piektdien Kandavas jauniešu centra «Nagla» aktīvie jaunieši devās sakopt Čužu purva dabas takas apkārtni. Čužu purvs kā vienīgā vieta Latvijā, kur lielā platībā savvaļā aug krūmu čužas jeb tautā pazīstamās klinšrozītes, un ir viens no nedaudzajiem purviem Latvijā, kur sastopami sēravoti.

Piektdien, vienā no aprīļa siltākajām pēcpusdienām, Kandavas jauniešu centra «Nagla» aktīvie jaunieši devās sakopt Čužu purva dabas takas apkārtni. Čužu purvs kā vienīgā vieta Latvijā, kur lielā platībā savvaļā aug krūmu čužas jeb tautā pazīstamās klinšrozītes, un ir viens no nedaudzajiem purviem Latvijā, kur sastopami sēravoti. Tieši tāpēc šī vieta vienmēr ir piesaistījusi tūristu interesi.

Turklāt šogad tieši purva čuža ir izvēlēta par Gada augu.

Atkritumu maisiem bruņojies, pulciņš enerģisku jauniešu – Marģers Pētersons, Mārcis Baumgarts, Toms Zuļķis, Anete Elerte, Kristīne Kalniņa, Valērija Kuzmicka, Lauris Bergs, Māris Berļizovs, Diāna Vēciņa, Nansija Berļizova, Paula Priede, Raivo Jēčs un Ivo Laugalis – kopā ar jauniešu centra vadītāju Janu Kašlaju bija gatavs mērot aptuveni 4 kilometrus garo dabas taku, lai tās tuvējā apkārtnē savāktu atkritumus.

Talkas gaitu Čužu purvā filmēja arī LTV1 komanda, uzfilmēto Lielās Talkas ietvaros atspoguļos raidījumā «Province».

Tālāk lasiet laikraksta otrdienas, 14. aprīļa, numurā ŠEIT!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.