Kalvītis nevar pieņemt kritiku, ka bijis slikts valdības vadītājs

Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) uzskata, ka nav iemesla runām par iespējamu Tautas partijas (TP) norietu līdz ar pašreizējiem sarežģījumiem politiskajā situācijā.

Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) uzskata, ka nav iemesla runām par iespējamu Tautas partijas (TP) norietu līdz ar pašreizējiem sarežģījumiem politiskajā situācijā.

Kā Latvijas Televīzijas raidījumā "100.pants" teica Kalvītis, TP vairākkārt esot piedzīvojusi grūtus laikus – pedofilijas skandālu, Ventspils uzņēmēju spiedienu un citas negācijas. "Tomēr TP ir spēcīgākais organisms valstī, un mums ir daudz cilvēku, kas gatavi turpināt strādāt."

Kalvītis ir pārliecināts, ka premjera amatā ir labi strādājis, tāpēc nevar pieņemt kritiku, ka bijis slikts valdības vadītājs. "Mēs varbūt esam kļūdījušies, taču kļūdas nepieļauj tikai tie, kas neko nedara," sacīja Kalvītis, piebilstot, ka viņa kļūda bijusi tā, ka nav mācējis sabiedrībai izskaidrot atsevišķu likumu grozījumu nepieciešamību, piemēram, grozījumus valsts drošības iestāžu likumos.

"Katra partija piedzīvo kritikas vilni," sacīja Kalvītis, "tikai tad, kad emocijas noplaks, būs skaidrs, kas patiesībā noticis."

Kalvītis uzskata, ka valdības darbu kritizēt var tikai "kristāltīri" cilvēki. "Pirms kāds vēlas kritizēt valdības darbu, šim cilvēkam pašam jāatbild uz jautājumu, ko viņš ir darījis valdības labā – cik daudz naudas nomaksājis nodokļos," sacīja Kalvītis. "Viņiem neviens nav devis tiesības būt soģiem," sacīja Kalvītis, norādot, ka valdības kritizētāji ir tikai politiskie oponenti "un nekas vairāk".

Politiķis norādīja, ka pēc premjera amata atstāšanas atgriezīsies Saeimā, lai uzlabotu tur politisko diskusiju. Kalvītis uzskata, ka arī vairākiem pašreizējās valdības ministriem vajadzētu atgriezties parlamentā, lai "uzlabotu politisko debašu līmeni".

Kalvītis izslēdza iespēju, ka varētu būt ministrs nākamajā valdībā, jo trīs gadus ir kārtīgi strādājis valdībā un "Latvijai nekad nebūs tik labi gadi ekonomikā kā pēdējos trīs gados".

Kā ziņots, 7.novembrī Kalvītis pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru paziņoja, ka decembra sākumā atkāpsies no amata.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.