Kā mainīsies maksa par elektroenerģiju no 1. janvāra?

Atgādinām, ka no nākamā gada 1. janvāra tiek atvērts elektroenerģijas tirgus mājsaimniecībām un stājas spēkā jaunie tirgotāju piedāvājumi. Ir izveidota īsa infografika par to, kādas cenu izmaiņas sagaida katru no patērētāju grupām – piemēram, valsts atbalsta saņēmējiem elektrības izmaksas noteiktajā atbalsta apjomā nepieaugs.

Atgādinām, ka no nākamā gada 1. janvāra tiek atvērts elektroenerģijas tirgus mājsaimniecībām un stājas spēkā jaunie tirgotāju piedāvājumi.

Ir izveidota īsa infografika par to, kādas cenu izmaiņas sagaida katru no patērētāju grupām – piemēram, valsts atbalsta saņēmējiem elektrības izmaksas noteiktajā atbalsta apjomā nepieaugs. Infografikā atradīsiet salīdzinājumu pa patēriņa grupām un apjomiem 2014. gadā pret 2015. pie lētākā iespējamā piedāvājuma un norēķina veida.

 

Jāņem vērā arī mājsaimniecību elektrības patēriņa īpatsvaru – kā redzams zemāk pievienotajā tabulā, 79% iedzīvotāju patēriņš nepārsniedz 200 kWh mēnesī.
Līdz ar to šai iedzīvotāju daļai elektrības cena 2015. gadā pieaugs tādā apjomā, kā tika prognozēts iepriekš – atkarībā no izvēlētā tirgotāja piedāvājuma, tas būs no 4,69 eiro (pie patēriņa 100 kWh) vai no 5,88 eiro mēnesī (pie patēriņa 200 kWh).

Mājsaimniecību īpatsvars (%)
Elektrības patēriņš mēnesī (kWh)
47
līdz 100
32
līdz 200
11
līdz 300
8
no 301 līdz 600
2
virs 600

Komentāri

  1. te grib pateikt,ka puse maajsaimniecibas maksaa zem 100 kwh?kautkaa neticaas,jo nezinu nevienu kas vareetu izvilkt arr tik mazu pateerinju.lai vai kaa taupot,150 sanaak.tas ir viens.
    otrs.kas tie taadi tagad par elektriibas PIEDAAVAATAAJIEM?starpnieki,kas nem no taa pasha vada,kas pienaaca man visu laiku.piderasi,vaareklji,vaine?
    treshais.latvenergo tachu shitos gadus nestraadaaja ar zaudeejumiem,vaine?tieshi otraadi.
    tad pasakiet,kapeec uzreiz no 1maa janvaari cena elektriibai mainaas uz augshu?vieniigais ko es saprotu,grib vaariities veel vairaak un dividentes izmaksaat veel treknaak.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.