Kā eglīti nenosvilināt?

Pils tornī noslēdzās Tukuma muzeja bērniem un viņu vecākiem rīkotais konkurss «Esi drošs un zinošs». Tā dalībniekiem vajadzēja ne tikai izzināt un atminēties visvisādus ugunsdrošības smalkumus, bet arī uzzīmēt pašiem savu – brašo ugunsdzēsēju.

Pils tornī noslēdzās Tukuma muzeja bērniem un viņu vecākiem rīkotais konkurss «Esi drošs un zinošs». Tā dalībniekiem vajadzēja ne tikai izzināt un atminēties visvisādus ugunsdrošības smalkumus, bet arī uzzīmēt pašiem savu – brašo ugunsdzēsēju.

Zantē – ugunsdrošs

Visaktīvākie un ugunsdrošības jautājumos visizglītotākie izrādījās Zantes pamatskolas bērni, un pats brašākais ugunsdzēsējs šoreiz padevies Laurai Lēnertei. Zanteniekiem arī divas godalgotās trešās vietas – Signei Petrovai un Madaram Mihailovam. Uz pagastu aizceļoja arī virkne veicināšanas balvu, diemžēl klātienē saņemt īpašās nozīmītes un grāmatas bērniem no Zantes šoreiz nebija lemts – tas apledojušo ceļu dēļ. Tās droši nogādāt galapunktā solījās Aivars Fībigs – vietējais Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības vadītājs.

2. vieta konkursā – tukumniekam Tomam Grošteinam no upīšiem, kā arī īpašo pateicību saņēma bērnudārza «Vālodzīte» bērni, kas varbūt lasīt vēl neprot, tomēr zina, ka asākas par jebkuru nazi ir tieši uguns postošās mēles.

Lai nepiemeklētu nelaime

Bērniem nācās minēt arī citas mīklas, pat, kā smejot izteicās Pils torņa darbinieces, par lietām, kas dzīvē nav nemaz redzētas. Kas par naglu ziemā kalta? Kas bez roku, bez kāju, bez galvas tiltu taisa? Izrādās – lāsteka un sals. Bērni zināja un arī eglītē pareizās mantiņas sakarināt spēja.

Vēl pasākuma laikā glābšanas dienesta pārstāve Inga Platace pamācīja, kā Ziemassvētkos no ugunsnelaimes izvairīties. Pirmkārt, eglītē vajag iedegt svecītes vien tad, ja pašam laiks par tām priecāties. Nepieskatīta eglīte var būt ugunsbīstama. Otrkārt, svecītes zaros jāsprauž tā, lai liesmiņa nesvilinātu skujas vai netiektos ugunsnedrošus rotājumus iznīcināt. Treškārt – uguns mīl visus gaisīgos rotājumus, īpaši garšīgas ugunij šķietot papīra pārsliņas. Un ceturtkārt – svecītes pareizi dedzināt ir, sākot no tālākās un augstākās, lai citas piešķiļot, nav jāliecas pāri jau degošai un pašam kā svecītei jāuzšvirkst!

Pēc pasākuma zinoši un droši bērni varēja doties Tukuma ugunsdzēsēju depo aplūkot, bet Lilita Znotiņa – konkursa galvenā organizatore – solīja, ka šī nebūt nebūs vienīgā aktivitāte vietējiem bērniem. Būšot vēl. Kādas? Laiks rādīs!

Komentāri

  1. Un, spriežot pēc ceturtās bildes, liekas ka viņām tas ir izdevies jo policistei vai kas nu tur tas par valsts džemperi meitenei uzvilkts sejā smaids ir labāks kā koperfīldam, kas licis izgaist trusim nesabojājot eglīti :)))))))))

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.