Kā balsot šajās pašvaldību vēlēšanās

Iecirkņu darba laiks pašvaldību vēlēšanu dienā, 3. jūnijā, ir no 7.00 līdz 22.00.

Iecirkņu darba laiks pašvaldību vēlēšanu dienā, 3. jūnijā, ir no 7.00 līdz 22.00.

Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt iecirknī, var pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Šo iespēju var izmantot, ja vēlētājs vēlēšanu dienā atradīsies sava iecirkņa teritorijā. Lai pieteiktu balsošanu dzīvesvietā, jāuzraksta iesniegums, kurā jānorāda: vēlētāja vārds, uzvārds, personas kods, adrese, kur jāierodas vēlēšanu komisijai, ēkas ārdurvju kods, ja tāds ir, un kontakttālrunis. Iesniegums jānogādā iecirknī, kurā vēlētājs reģistrēts. Iesniegumu iecirknī drīkst nogādāt jebkura vēlētāja uzticības persona. Vēlētāja uzticības persona iesniegumu vēlētāja vārdā var aizpildīt arī uz vietas vēlēšanu iecirknī. Vēlēšanu iecirkņi iesniegumus pieņems 3. jūnijā: no 7.00 – 12.00. Pieteikt balsošanu vēlētāja atrašanās vietā var arī vēlēšanu dienā pēc 12.00, taču jāņem vērā, ka šajā gadījumā vēlēšanu komisija izbrauks pie vēlētāja, ja varēs paspēt ierasties vēlētāja atrašanās vietā līdz balsošanas beigām 22.00.

Zini balsošanas kārtību!

1. Balsot jādodas uz iecirkni, kura sarakstā esi iekļauts.

2. Balsošanas dokuments ir derīga pilsoņa pase vai personas apliecība (eID).

3. Vēlēšanu iecirknī jādodas pie reģistrācijas galda, uz kura ir norāde ar kārtas numuru vēlētāju sarakstā jeb alfabētiskajā secībā.

4. Uzrādiet pasi vai personas apliecību un parakstieties vēlētāju sarakstā.

5. Saņemot balsošanas materiālus, jāpārliecinās, vai uz vēlēšanu aploksnes ir attiecīgā iecirkņa zīmogs un vai jums ir izsniegtas visas pašvaldībā pieteikto kandidātu sarakstu zīmes.

6. Balsot dodieties uz vēlēšanu kabīni vai nodalījumu.

7. Lai nobalsotu, no visām zīmēm jāizvēlas viena – ar to kandidātu sarakstu, par kuru vēlaties balsot.

8. Vēlēšanu zīmē var izdarīt šādas atzīmes:

– ar “+” atzīmēt tos kandidātus, kuru ievēlēšanu īpaši atbalstāt,
– izsvītrot to kandidātu vārdus un uzvārdus, kuru ievēlēšanu neatbalstāt.
Jebkādi citādi atzīmētas vēlēšanu zīmes tiks uzskatītas par nederīgām.

10. Vēlēšanu zīmi var atstāt arī negrozītu, neizdarot tajā nekādas atzīmes.

11. Vēlēšanu zīme jāievieto aploksnē, aploksne jāizlīmē un jāiemet vēlēšanu kastē.

Ja gadās…

! Ja vēlēšanu zīme sabojāta, bet nav ievietota aploksnē un aploksne nav aizlīmēta, vēlētājs drīkst lūgt izsniegt jaunu vēlēšanu zīmju komplektu.

! Ja vēlēšanu aploksne ir sabojāta, pirms tā ir aizlīmēta, vēlētājam ir tiesības saņemt jaunu vēlēšanu aploksni. Sabojātā vēlēšanu aploksne jāatdod vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklim un par jaunas vēlēšanu aploksnes saņemšanu atkārtoti jāparakstās balsotāju sarakstā.

! par vēlēšanu likuma pārkāpumiem, tai skaitā, ja, jūsuprāt, kāds prettiesiskā veidā vēlas ietekmēt jūsu balsojumu, zvaniet Valsts policijai pa tālruni 110 vai nododiet jūsu rīcībā esošo informāciju Drošības policijai pa tālruni 67208964 vai e-pastu dpdd@dp.gov.lv.

! par pamanītajiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, tai skaitā, iespējamo slēpto aģitāciju, jāinformē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, sūtot e-pastu knab@knab.gov.lv vai zvanot uz tālruni 80002070.

! Par aģitācijas pārkāpumiem vēlēšanu iecirkņos vai 50 m no iecirkņa ieejas jāinformē attiecīgās vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs vai jāzvana uz Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālruni 67049999.

Komentāri

 1. Visu dienu lūdzu Dievu ,kaut Domē netiktu tie paši zagļi,kas tur ir tagad. Ļoti negodīgi cilvēki.Visi.
  kaut atrastos kāds progresīvs cilvēks,kas visus ielikteņus no turienes izmēstu,it īpaši neprofesionāļus.Tieši tāpēc Tukums nekust no vietas.

 2. A.Zvaigsneskalns,apsveicam Jūs ar lielo uzvaru vēlēšanās.
  Jums ir uzticēta liela atbildība,sakārtot Tukuma novada Domi.
  Lai izdodas!

  1. Atkal Zaļie cel paši sev asti !Ka tik nesanāk,ka paši nokļūs tai vietā, kas atrodas zem astes!!Un …no kurienes pārliecība par uzvaru vēlēšanās ?? Saskaitījāt paši nopirktās balsis ?????

   1. Balss – nodevi partiju??? Pēc Tava komentāra ir skaidrs -pārliecība ir tāpēc,ka nopirktās balsis ir atskaitījušās par savu muļķīgo izvēli!! Kauns nav? KNAB būs darbiņš.

    1. Priecājos, ka man ir par ko balsot, ja arī nebūtu par ko balsot (tad jau labāk, lai paliek vecie), bet noteikti zinu, kā nebalsošu par Zaļajiem, apnikusi (jau daudz par daudz) sevis un Zvaigzneskalna slavināšana, lai sākumā nomaksā visus nodokļus, pašpārliecinātība jau nav slikta īpašība, bet te jau mijās ar stulbumu, nu kura partija vēl tā dara. Nu cita partija vismaz pagājuši sestdien uzrīkoja koncertu un tukumniekiem bija vismaz kāds prieks un izklaide, bet šie tik mēs un es, nemākat arī sevi smuki reklamēt tikai ar stulbiem plakātiem. No sirds ceru, ka paliks aiz strīpas.

  2. Nu tad beidzot tukumniekus aizvedīs uz laimes zemi un nevienam nebūs jāmaksā nodokļi,jo jūsu izdomātajam vadonim šajās lietās ir liela pieredze!

 3. Par balsu pirkšanu lai uztraucas “Vienotība“.Tur būs darbiņš KNAB,bet ne jau “zaļajiem“,kas godīgi ir izturējuši konkurenci.

  1. Par kādu godīgumu var runāt Zaļie ? NODOKĻU NEMAKSĀŠANA ir Zaļo godīguma kritērijs? Vispirms domā un tad raksti!Par reklāmas izdevumiem jau ir cits stāsts .

  2. Vai visu citu konkurentu apliešana ar meliem, sadomātiem faktiem ir godīga konkurence?

 4. Ar ģimeni atbalstījām zaļās partijas sarakstu, lai veicaaas! Prasīsim atbildību! :):)

  1. Tagad Zvaigžņotais maksās nodokļus, nekrāpsies, neuzmetīs savus kompanjonus? Lika drusku pagaidīt..

 5. Es ceru, ka te komentē augstākais 5 cilvēki, jo citādi bail domāt, kur es dzīvoju! Katrā ziņā, pēc cilvēku sabiedrības tas neizskatās…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *