Jubilejas atzīmē Pūres amatierkolektīvi

25 gadi mēģinājumos, koncertos un sarīkojumos, svētkos un izbraukumos – uz šādiem spraigiem un interesantiem darba gadiem sestdien, 1. decembrī, atskatījās Pūres amatierteātris «Lai iet!» un sieviešu koris «Abava».

25 gadi mēģinājumos, koncertos un sarīkojumos, svētkos un izbraukumos – uz šādiem spraigiem un interesantiem darba gadiem sestdien, 1. decembrī, atskatījās Pūres amatierteātris «Lai iet!» un sieviešu koris «Abava». Lai arī teātra spēlēšanai un arī kordziedāšanai Pūrē ir daudz senākas tradīcijas, šoreiz nolemts atzīmēt tos darba gadus ne tik senā pagātnē, kuros kolektīvi strādājuši bez pārtraukuma. Kā atzina kultūras nama vadītāja Inese Vīnšteine, katrs kolektīvs savā jomā ir īpašs; tas piesaistījis gan pūreniekus, gan citu pagastu un arī pilsētu ļaudis, turklāt vienmēr centies no sirds, lai sniegums būtu profesionāls un lai radītu prieku pašiem un, kad nepieciešams, arī žūrijai skatēs un konkursos.

25 gadi vēsturē

Sieviešu koris «Abava» svētkus svinēja kopā ar sieviešu kori «Irlava», ar kuru sadziedājies tālajos 90., kad dziedātāju trūcis kā vieniem, tā otriem – tas bijis diriģentes Veltas Dreimanes laiks. Pēc tam koris strādājis kopā ar Valdu Tračumu, bet jau vairāk nekā divus gadus desmitus «Abava» dzied diriģenta Ferija Millera vadībā. Daudzi dziedātāji ir ar lielu “darba” stāžu, taču nepārtraukti tajā dziedājušas Guna Alksne, Dace Ersta, Gunta Hāne un Antra Erzama no «Irlavas».

Savukārt amatierteātris «Lai iet!» šos 25 gadus aizvadījis kopā ar Inesi Ceriņu, Janīnu Baltbārzdi, Ingu Zariņu-Kļaviņu, vairāk nekā desmit gadus – ar režisori Ligitu Balodi, bet nu jau otro sezonu izrādes iestudē Sandras Svarānes vadībā. Teātrī izturīgākā – Dace Jurča.

Vienlaikus apsveikumus saņēma viesi – Lestenes amatierteātris «Dzērvenīte» un tā dalībniece Mudīte Girviča, kas savulaik dzīvojusi Pūrē, kur dejojusi, dziedājusi ansamblī un folkloras kopā, bet tagad dzīvo Lestenē, kur arī spēlē teātri.

 

Vairāk lasiet piektdienas, 7. decembra, laikrakstā ŠEIT=>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.