baltictravelnews.com

Jelgavā smilšu skulptūru festivāls

Jelgavā ieradušies smilšu skulptūru tēlnieki, kas šodien uzsāk savu darbu. 2013 gada tēma ir «Zelta laikmets» tā tiks ļoti plaši interpretēta, jo katram māksliniekam ir savs redzējums par to, kā izskatīsies viņa veidotā skulptūra.

Jelgavā ieradušies smilšu skulptūru tēlnieki, kas šodien uzsāk savu darbu. Šā gada, 2013., tēma  ir «Zelta laikmets» tā tiks ļoti plaši interpretēta, jo katram māksliniekam ir savs redzējums par to, kā izskatīsies viņa veidotā skulptūra.

Parkā jau atrodas pagājušajā nedēļā tēlnieku Agneses Rudzītes – Kirillovas un Anatolija Kirillova veidotais smilšu bārs. Šogad tas ir interaktīvs – viena bāra puse paredzēta atspirdzinošu dzērienu baudīšanai, bet otra puse izmantojama kā foto skulptūra, kur iespējams apsēsties lielā smilšu krēslā un nofotografēties.

Sākot no rītdienas, 11. jūnija,  katram ir iespēja vērot katra tēlnieka darbu, uzdot interesējošos jautājumus un izprast kā no 600 tonnām smilšu top mākslas darbs.

Festivāla atklāšanas dienas paredzētas 15. – 16. jūnijā, kad gan mazajiem, gan arī lielajiem apmeklētājiem paredzēta plaša kultūras programma, līdz ar tumsas iestāšanos krāsu un gaismu spēles uz smilšu skulptūrām, kā arī vēl nebijis jaunums Smilšu skulptūru festivāla vēsturē – lielformāta keramikas uguns skulptūras, kas tumsā kvēlos.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.