Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Jaunrades konkurss vidusskolēniem «Fizikas pavasaris»

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 23. marts 10:59

Imanta Ziedoņa fonds «Viegli», Jauno Fiziķu skola un profesors Vjačeslavs Kaščejevs aicina 10. līdz 12. klašu skolēnus piedalīties jaunrades konkursā «Fizikas pavasaris». Darbi jāiesniedz līdz 17. aprīlim.

Pavasara nojausmās, neparastā fizikas mācību stundā «No gaismas līdz kvantam» tikās profesors Vjačeslavs Kaščejevs, skolēni, fonda «Viegli», «Carnival Youth» un Jaunās Fiziķu skolas pārstāvji. Ierakstā profesors stāsta par kvantu fizikā aplūkotajiem lielumiem – gaismu un viļņiem, motivējot aizdomāties par ikdienas parādību daudzveidīgām un šķietami pretrunīgām izpausmēm.

Lekcija kalpo kā sagatavošanās daļa jaunrades konkursa uzdevumam un ir pieejama ikvienam fizikas skolotājam kā mācību līdzeklis.

“Fizika nepelnīti reti jaunrades konkursos ir galvenā varone, bet māksla spēj pat visdrūmākās lietas padarīt tuvas, mīļas un saprotamas. Man pašam māksla, it sevišķi mūzika, palīdz rast iedvesmu zinātniskajai jaunradei teorētiskajā fizikā”, tā Vjačeslavs Kaščejevs.

Konkursa darba uzdevums: radīt mākslas darbu (stāstu, zīmējumu, video, dziesmu, komiksu u.tml.) ar nosaukumu «Viļņa piedzīvojumi», kas demonstrē elektromagnētisko viļņu fizikālo izpausmju un īpašību daudzveidību.

Konkursa nolikums ŠEIT!

Konkursa 10 labākās komandas tiks paziņotas 24. aprīlī, aicinot tās 30. aprīlī piedalīties atklātajā fizikas stundā Cēsu Valsts ģimnāzijā. Tur komandas kopā ar Jauno Fiziķu skolu un grupu «Carnival Youth» gaismas viļņus varēs pētīt praktiskos eksperimentos. Komanda ar vislabāko sniegumu konkursā iegūs iespēju piedalīties Jauno Fiziķu skolas un grupas «Carnival Youth» vasaras nometnē Imanta Ziedoņa muzejā 2015. gada vasarā.

Projekta «Fizikas pavasaris» mērķis ir paplašināt jauniešu priekšstatus par fiziku, izmantojot populāro mūziku un jaunradi. Projekta mērķauditorija ir 10. līdz 12. klašu skolēni un fizikas skolotāji.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool