Processed with VSCO with hb1 preset

Jaunmoku pilī nedēļas nogalē – vēsturiskās dienas!

Jaunmoku pils 120. jubilejai par godu šajā nedēļas nogalē,                    14. un 15. augustā, saviem apmeklētājiem piedāvās iespēju iejusties              20. gs. sākuma atmosfērā. Sestdien varēs doties vēsturiskās ekskursijās pilī un parkā, iepazīt Angļu tējas programmu, izkalt savu laimes monētiņu un satikt pils dāmas un kungus, savukārt svētdien norisināsies amatnieku tirdziņš, kurā varēs iegādāties dažādas pašmāju ražotas preces!

Tāpat sestdien, 14. augustā, norisināsies CSDD Rīgas Motormuzeja un Latvijas antīko automobiļu kluba rīkotais ikgadējais Seno spēkratu salidojums “Rīga Retro 2021”. Pārbrauciens notiks no Rīgas līdz Jaunmoku pilij!

Šajā dienā pils teritorijā valdīs īpaši senatnīga noskaņa. Lai to izjustu un iepazītu pils vēsturi un kultūrvēstures ekspozīcijas, no plkst. 11:00 līdz           plkst. 17:00 apmeklētājiem būs pieejamas vēsturiskās ekskursijas pilī un parkā. Būs iespēja arī ieskatīties Angļu tējas programmā – iepazīt angļu tējas etiķeti un tās smalkumus, kā arī uzzināt vairāk par šīs tradīcijas rašanos un attīstību. Tējas dzeršanas pēcpusdienas bijušas vienas no nozīmīgākajām tradīcijām pils celšanas laikā – tās savulaik Jaunmoku pilī piekopis pils īpašnieks Rīgas mērs Džordžs Armitsteds. Arī pils salonos jūtams angļu jūgendstils – tapetes un mēbeļu dekoratīvie audumi piesātināti ar dabai tuviem motīviem.

Apmeklētājiem būs iespēja arī izkalt savu laimes monētiņu un satikt pils dāmas un kungus senlaicīgos tērpos, tādā veidā akcentējot vietas neparasto noskaņu.

Svētdien, 15. augustā, no plkst. 11:00 – 16:00 darbosies amatnieku tirdziņš, kurā varēs iegādāties gan dažādus gardumus, gan noderīgas lietas visai ģimenei. Tirgotāji savu dalību vēl var pieteikt līdz piektdienai, 13. augustam! Īpaši aicinām pieteikties retro un antīko preču tirgotājus!

Jaunmoku pils teritorijā ikvienam pieejamas dažādas bezkontakta aktivitātes – ar velosipēdiem var doties gan nelielos, gan tālākos izbraucienos, makšķerēt pēc seno laiku metodēm, doties izbraucienā ar laivu pa pils dīķi, piedalīties atraktīvā orientēšanās spēlē “Pēddzinis Jaunmoku parkā” vai “Sveiks, Kaimiņ!”, pils parkā spēlēt Meža kroketu vai Meža šahu vai izkalt savu laimes monētiņu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *