Jaunieši ar deju pasaulē nesīs Latvijas Glābējsilītes vārdu

9. februārī Itālijā Pasaules Sporta deju čempionātā (WDSF World Championship Junior II Latin) Latviju pārstāvēs Jānis Reinis Beikmanis un Annija Daniela Pivina Roberts-Gints Bērziņš un Megija Dana Morīte – jaunieši, kuri 15 gadu vecumā ir labākie Latvijas sporta dejotāji savā vecuma grupā.

9. februārī Itālijā Pasaules Sporta deju čempionātā (WDSF World Championship Junior II Latin) Latviju pārstāvēs Jānis Reinis Beikmanis un Annija Daniela Pivina un Roberts-Gints Bērziņš un Megija Dana Morīte – jaunieši, kuri 15 gadu vecumā ir labākie Latvijas sporta dejotāji savā vecuma grupā. Ja citiem dalībniekiem uz tērpiem būs atbalstītāju logotipi, tad Latvijas pāris ir nolēmis parādīt savu atbalstu «Baby Box» jeb Glābējsilītēm. Pārstāvot Latviju, jaunieši vēlas uzsvērt «Baby Box – vieta bērna dzīvībai nozīmi».

„Es uzskatu, ka Glābējsilīte Latvijā ir paveikusi varoņdarbu. Tā ir sniegusi iespēju izdzīvot 21 negribētam bērnam, tiem ir iespēja dzīvot pilnvērtīgā ģimenē, būt mīlētiem un aprūpētiem, augt un attīstīties. Tā ir vairāk nekā puse no manas klases!” stāsta Jānis.

Jānis Reinis Beikmanis šobrīd teicami mācās 8. klasē, bet sporta dejas dejo jau devīto gadu. Savu gada projektu skolā Jānis raksta par «Baby Box». Projekta darba ietvaros Jānis ir aptaujājis savus vienaudžus un izanalizējis Glābējsilītes ieviešanas rezultātu Latvijā, secinot, ka jaunieši zina par šo projektu un ar viņiem ir nepieciešams runāt, kāpēc šāds projekts pastāv un kāpēc ir cilvēki, kas nolemj pamest savus bērnus.

„Es esmu par šo projektu un vēlos to parādīt visai pasaulei. Vienīgais veids, kā es to varu izdarīt, ir deja – tieši tāpēc uz mana tērpa būs «Baby Box» logo!” ar pārliecību saka Jānis.

Glābējsilīte ir īpaša vieta, kur vecāki var anonīmi atstāt savu mazuli, tomēr tas ir tikai pats pēdējais variants – ja tik tiešām nav cita situācijas risinājuma. Pēc ievietošanas «Baby Box» mazulis iegūst atradeņa statusu, kas ļauj uzsākt tūlītēju adopcijas procesu. Bērna bioloģiskie vecāki 6 mēnešu laikā pēc mazuļa ievietošanas Glābējsilītē var vērsties bāriņtiesā ar vēlmi atgūt mazuli. «Baby Box – vieta bērna dzīvībai» ir traģiska nozieguma profilakses projekts.

Līdz šim īpašas vietas bērna dzīvībai ir Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Ventspilī, Rēzeknē un Madonā. Kopā atstāts 21 mazulis, gandrīz visi Glābējsilītē ievietotie bērni jau ir oficiāli adoptēti. 2013. gadā tiks atklāta Valmieras Glābējsilīte.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.