Atklāj izstādi galerijā «Durvis»

7. jūlijā Tukuma mākslas galerijā «Durvis» atklāja mākslinieces un pedagoģes Sņežanas Tišleres gleznu izstādi «Ziedu elpu saklausot…» un keramiķes Madaras Bartkevičas keramikas izstādi «paSaules ritms»

7. jūlijā Tukuma mākslas galerijā «Durvis» atklāja mākslinieces un pedagoģes Sņežanas Tišleres gleznu izstādi «Ziedu elpu saklausot…» un keramiķes Madaras Bartkevičas keramikas izstādi «paSaules ritms», daudziem izstāde lika aizrauties elpai – tik krāsās un materiālos latviska un bagāta, tik Dziesmu un deju svētku laikam un gaidāmajiem Rožu svētkiem atbilstoša, tik – sirsnīga un emocionāla, ka gribas skatīties un skatīties – ielūkoties gleznās, svečturos, lampās un visbeidzot – baltās keramikas ilgu putnos…

Cilvēks un māls ir svarīgs

Keramikas darbu autorei Madarai Bartkevičai šī ir jau otrā izstāde «Durvīs»; vēl viņas darbi bijuši skatāmi Audēju darbnīcā un, protams, viņas Saules ceplī Smārdes pagastā, kur durvis atvērtas gan ikdienā, gan dažādu akciju laikā, piemēram, kad iepazīstināt ar savām prasmēm tiek aicināti amatnieki vai kad viņas ceplī ielūkojas Latvijas apceļotāji. Un ikreiz māksliniecei ir kas jauns, ko stāstīt un rādīt. Madara Bartkeviča gan saka, ka nekas nestāv uz vietas, ka viss mainās: “Visi mēs maināmies ik pa gadalaikam. Katrā gadalaikā mainās mūsu domāšana, tāpat kā sastopot labus cilvēkus – mēs no viņiem iedvesmojamies, apmaināmies ar pozitīvo enerģiju. Tu gadu strādā un strādā, tad piedalies «Trīs reiz trīs» nometnē un saproti, ka neesi viens šai pasaulē. Tā mēs viens otru atrodam un papildinām.”

Vaicāta, kāpēc savā ceplī viņa arī izvēlas runāt ar cilvēkiem un liek darboties, nevis vienkārši pārdod savus darbus, māksliniece saka, ka saruna viņai ir ļoti svarīga: “Man ir svarīgs smaids, kontakts, kas aiziet tālāk kā vilnis… Mēs labi zinām, ka ir grūti pateikt cilvēkiem labus vārdus, bet ir jāmeklē patiesā Dieva gaismiņa, lai pats būtu laimīgs un lai tādus pašus darītu arī citus.”

Vairāk par izstādi un autorēm lasiet otrdienas, 10. jūlija, laikrakstā ŠEIT

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.