Izstādes «Te. Tur. Tālāk.» ietvaros notiks saruna «Kas tālāk?»

Maģistra programmas absolventu diplomdarbu izstādes «Te. Tur. Tālāk.» ietvaros 8. oktobrī 17.00 Mākslas akadēmijas aulā notiks saruna «Kas tālāk?». Tikšanās mērķis ir diskutēt par jauno mākslinieku gaitām, iespējām un radošo attīstību pēc augstskolas absolvēšanas.

Maģistra programmas absolventu diplomdarbu izstādes «Te. Tur. Tālāk.» ietvaros 8. oktobrī 17.00 Mākslas akadēmijas aulā notiks saruna «Kas tālāk?». Tikšanās mērķis ir diskutēt par jauno mākslinieku gaitām, iespējām un radošo attīstību pēc augstskolas absolvēšanas.

Nereti pēc studiju beigām jaunajiem māksliniekiem vairs nav pieejas tām dažādajām iespējām, kas ļāvušas attīstīt savu radošo darbību studiju laikā. Starptautiskas darbnīcas, vieslekcijas, studiju braucieni, mācības un prakse Rietumeiropas mākslas augstskolās pusgada vai gada garumā – tie ir tikai daži no atbalsta punktiem, kas zūd, noslēdzot studijas. Kas notiek tālāk? Kādas ir tās īpašības un spējas līdzās katra paša radošajam potenciālam un darbspējām, kas nepieciešamas jaunajiem māksliniekiem, lai pastāvētu, izdzīvotu un spētu attīstīt savu radošo sniegumu?

Atbildes uz jautājumiem, kas ir aktuāli ikvienam Mākslas akadēmijas absolventam, tiks meklētas, iztaujājot aicinātos diskusijas dalībniekus, kas ar saviem dažādajiem radošās attīstības ceļiem un pieredzi dalīsies ar auditoriju, to aicinot aktīvi iesaistīties sarunā un sava viedokļa paušanā.

Sarunā piedalīsies Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs, prorektors asoc. prof. Andris Teikmanis, Glezniecības katedras vadītājs doc. Andris Vītoliņš, mākslas zinātniece, galerijas «Māksla XO» vadītāja Ilze Žeivate, māksliniece, žurnāla «Studija» galvenā redaktore Līga Marcinkeviča, māksliniece, kafejnīcas/galerijas «Ziema» vadītāja Sabīne Vekmane un laikmetīgās mākslas kritiķe un kuratore, Mākslas akadēmijas pasniedzēja Helēna Demakova. Sarunu vadīs mākslas zinātniece Antra Priede.

«Te. Tur. Tālāk.» ir jau piektā diplomdarbu izstāde, ko Mākslas akadēmija tradicionāli rīko katra jauna studiju gada sākumā. Eksponāti izvēlēti konkursa kārtībā, kā galvenos kritērijus izvirzot augstu māksliniecisko kvalitāti un radošu, inovatīvu pieeju klasiskās mākslas žanriem. Šoreiz izstāde, kas Akadēmijas aulā būs apskatāma līdz 9. oktobrim, ļauj iepazīties ar jauno gleznotāju, grafiķu, tekstilmākslinieku, tēlnieku, stikla mākslinieku un keramiķu veikumu.

Kā katru gadu, izstādes darbiem tiek rasts vienojošs kopsaucējs. Šajā reizē tas ir trīs vietas apstākļa vārdu virknējums – te, tur, tālāk –, kas ilustrē katra studenta virzību caur mācību procesu. Nereti, kad palūkojamies uz studiju gadiem no malas, vērojam, ka Mākslas akadēmijā Latvijā („te”) studējošie jaunie mākslinieki bieži papildina savas zināšanas un daiļrades izaugsmi Eiropas mākslas augstskolās („tur”), visbeidzot absolvējot Akadēmiju un dodoties tālāk – uzsākot savu individuālo daiļrades attīstības ceļu. Kombinācijā ar studiju procesa raisītajiem impulsiem un jauno mākslinieku individuālo dzīves ceļu „te”, „tur” un „tālāk” katra biogrāfijā virknējas un uzslāņojas visdažādākajās variācijās, radot auglīgu augsni jaunu mākslas faktu tapšanai.

Izstādē piedalās: Vitalijs Staņislavskis, Inta Stalidzāne, Līva Graudiņa, Paula Zariņa, Irina Ošleja, Natālija Maļikova, Baiba Apsīte, Ieva Muzikante, Marina Siņavina, Evija Ķirķe, Asnate Blankveina, Sandra Dzilna, Katrīna Vīnerte, Ingus Ziemelis, Alla Čerkase, Anastasija Dubovska, Egons Peršēvics.

Izstādes kuratore – Antra Priede, scenogrāfijas autors – mākslinieks Kristians Brekte.

Izstādes darba laiks:

Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 – 18.00

Ceturtdien: 11.00 – 19.00

Pārtraukums: 14.30 – 15.00

Svētdien, pirmdien: slēgts

Ieeja izstādē un dalība diskusijā – bezmaksas.

Izstādes norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmijas aula, Kalpaka bulvāris 13, Rīga

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *