Iznākusi grāmata – bērnu pasaka, kas stāsta par bezglutēna diētu

Latvijas celiakijas pacientu biedrība «Dzīve bez glutēna» sadarbībā ar psihoanalītiķi un pasaku portāla www.skazki.lv autori Annu Kašinu radīja psihoterapeitisku pasaku, kas vienkārši un aizraujoši paskaidro bērnam viņa slimības būtību un palīdz sadzīvot ar to.

Latvijas celiakijas pacientu biedrība «Dzīve bez glutēna» sadarbībā ar psihoanalītiķi un pasaku portāla www.skazki.lv autori Annu Kašinu radīja psihoterapeitisku pasaku, kas vienkārši un aizraujoši paskaidro bērnam viņa slimības būtību un palīdz sadzīvot ar to. Grāmatu «Planētas Celiaks noslēpums» gan latviešu, gan krievu valodā būs iespējams bezmaksas saņemt visiem interesentiem. Biedrība «Dzīve bez glutēna» ir nogādājusi to arī visām lielākām Latvijas bibliotēkām. Grāmatas prezentācija un tikšanās ar autori notiks ceturtdien, 29. augustā Rīgas Centrālajā bibliotēkā.

Unikālā grāmata palīdzēs bērniem saprast, kāpēc viņiem ir šī slimība un kāpēc nepieciešams ievērot diētu, un, pats svarīgākais, – ka viņi nav sliktāki par pārējiem, un dzīve bez glutēna var būt pat ļoti jauka un krāsaina. Atgādināsim, ka Latvijā ir 1500 bērnu, kuriem ir diagnosticēta celiakija.

Grāmatas prezentācija un tikšanās ar pasakas «Planētas Celiaks noslēpums» autori Annu Kašinu, ka arī grāmatas ilustrētājām Veru Bondari un Jekaterinu Beļajevu notiks ceturtdien, 29. augustā, 17:00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Rīga, Brīvības iela 49/53, 2. stāvā).

Visi interesenti – gan lielie, gan mazie – tiek aicināti piedalīties grāmatas prezentācija un saņemt savu grāmatas eksemplāru latviešu vai krievu valodā. Bērniem būs arī iespēja kopā ar grāmatas ilustrētājām izkrāsot pasaku varoņus un baudīt bezglutēna našķus.

Ginta Teivāne, Junga analītiskā psihoterapeite, klīniskā psiholoģe: „Redzēt savu bērnu fiziski un emocionāli laimīgu ir katra vecāka sapnis, kā dēļ mēs – pieaugušie darām daudz. Bet, kad bērna attīstībā saskaramies ar kādu grūtību, novirzi, slimību, nereti kļūstam bezpalīdzīgi, ievainojami un neaizsargāti, vismaz sākuma periodā. Lai vecāki varētu atbalstīt bērnu, kurš ir saslimis, viņiem slimība jāizzina un jāprot izskaidrot cilvēcīgā valodā, atbilstoši bērniņa raksturam, vecumam un attīstībai. Pasakas un brīnumstāsti ir tas vienreizējais, simboliskais materiāls, kas iedarbojas uz bērna psihi dziedinoši un dziļi, pat arhetipiski. Tāpēc Annas Kašinas ieguldījums, sacerot brīnumstāstu, šoreiz par celiakiju un ar to sirgstošajiem bērniem, ir vērtējams kā ļoti nozīmīgs.”

Annas Kašinas psihoterapeitiskā grāmata «Planētas Celiaks noslēpums» tika sagatavota un nodrukāta ar ziedojumu palīdzību, ka arī fonda «Ziedot» projekta «Sociālās palīdzības sniegšana» un Rīgas Domes Labklājības departamenta atbalstu. Rudenī biedrība «Dzīve bez glutēna» plāno nogādāt grāmatu bibliotēkām un skolām. Tāpat šo grāmatu bez maksas būs iespējams saņemt biedrībā «Dzīve bez glutēna» vai sazinoties ar pārstāvjiem un vienojoties par grāmatas piegādes iespējām.

*Celiakija ir neārstējamā, ģenētiskā gastroenteroloģiskās sistēmas slimība. Celiakijas slimniekiem mūža garumā jāizvairās no glutēna – kviešu, rudzu, miežu olbaltuma, kas izsauc tievās zarnas bārkstiņu atrofiju, ka rezultātā neuzsūcas uzturvielas un attīstās citas slimības.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *