Izdots mūzikas disks «Dāvida dziesmas»

Sestdien, 1. decembrī, 16.00 Svētā Pestītāja (Anglikāņu) baznīcā, Anglikāņu ielā 2A, Rīgā, notiks kompaktdiska «Dāvida dziesmas» atvēršanas svētki. Publikas vērtējumam tiks nodots mūzikas disks, kuru ierakstījis tik neparastais Latvijas mūziķu sastāvs – dziedātāja Gunta Davidčuka (soprāns), saksofonists Artis Sīmanis un ērģelniece Kristīne Adamaite.

Sestdien, 1. decembrī, 16.00 Svētā Pestītāja (Anglikāņu) baznīcā, Anglikāņu ielā 2A, Rīgā, notiks kompaktdiska «Dāvida dziesmas» atvēršanas svētki. Publikas vērtējumam tiks nodots mūzikas disks, kuru ierakstījis tik neparastais Latvijas mūziķu sastāvs – dziedātāja Gunta Davidčuka (soprāns), saksofonists Artis Sīmanis un ērģelniece Kristīne Adamaite. Skaņdarbu izlasē, kam dots tāds pats nosaukums kā pirmajam šai trijotnei speciāli veltītajam opusam «Dāvida dziesmas», iekļauti Gaļinas Grigorjevas, Ērika Ešenvalda, Pētera Vaska, Riharda Dubras un Uģa Prauliņa kompozīcijas.

Jaunais izdevums piedāvā klausītājam baudīt skaņdarbus, kas Oresta Silabrieža vārdiem ir nevis kā līdz griestiem piekrāmētas istabas, bet gan plašas terases, kur daudz vietas cilvēkam un viņa rāmai elpai. Skaņdarbus, kuros ir gan gavilējoši un dejiski motīvi, gan meditatīva apcere par cilvēka un Dieva attiecībām, gan arī vienkārši aicinot sadzirdēt katram pašam savas noskaņas.

Diska atvēršanas pasākumā sestdienas pēcpusdienā piedalīsies svētku galvenie vaininieki, atskaņojot daļu no diskā iekļautās mūzikas un arī vēl dažus citus šo komponistu skaņdarbus, kā arī diska grāmatiņas tekstu autors Orests Silabriedis. Aicināti visi interesenti!

Kā viņi satikās

Vispirms satiekas saksofons un ērģeles. 2005. gads. Artis Sīmanis lūdz uzrakstīt Rihardam Dubram kaut ko šādam instrumentu duetam. 11. janvārī – Kristīnes Adamaites dzimšanas dienā – Anglikāņu baznīcā ierodas Rihards Dubra un atnes Cantus orationis. Pirmoreiz publikas priekšā duets iznāk tā paša gada 15. jūnijā turpat Anglikāņu baznīcā. 6. septembrī Artis un Kristīne pirmoreiz duetā spēlē Rīgas Domā. Pēc tam saksofonam un ērģelēm pievienojas cilvēka balss. 2006. gads. Georgs Pelēcis uzraksta Ērģeļu mesas fragmentus ar saksofona pārdomām, kas pielāgoti atskaņošanai uz tolaik jaunuzstādāmajām Dubultu baznīcas ērģelēm. Paiet vasara, un rudenī Kristīnei un Artim liekas, ka nebūtu slikti šo skaņdarbu virkni inkrustēt ar Baha dziesmām. Vispiemērotākā liekas Guntas Davidčukas sudrabbalss, un Gunta piekrīt aicinājumam. Dzimst programma Pārdomu liturģija, un kopā ar to rodas nu jau nešķirams domubiedru trio Latvijas mūzikas ainavā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *