Ingemāras Treijas izstādes «Mirklis un mūžība» atklāšana Majoros

14. martā 18.00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) tiks atklāta tukumnieces Ingemāras Treijas gleznu izstāde «Mirklis un mūžība».

14. martā 18.00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) tiks atklāta tukumnieces Ingemāras Treijas gleznu izstāde «Mirklis un mūžība».

Šajā izstādē tiks eksponēti mākslinieces pēdējos gados tapušie darbi. Par sevi un saviem darbiem māksliniece stāsta: „Pēdējā laikā es daudz domāju par to, kāda jēga ir tam, ka es gleznoju, vai es gleznoju tikai sev, vai gleznoju tāpēc, lai šiem darbiem būtu nozīme arī pēc laika. Kas ir svarīgāks – manu darbu atzīšana tagad, vai tas, kā uz tiem skatīsies pēc laika. Tāpēc arī šis nosaukums, mirklis un mūžība. Atbildi vēl neesmu radusi, bet zinu tikai to, ka savu iekšējo pasauli vislabāk varu izteikt gleznojot, tas ir tas, ko es šobrīd varu un vēlos darīt. Pārsvarā gleznoju eļļas tehnikā, ļoti ilgi to darīju uz kartona, jo piesaistīja kartona gludā virsma, bet pēdējā laikā gleznoju uz audekla, smalka audekla, lai raksts pakļautos. Mana glezniecība balstīta uz laukumu un faktūru kontrastiem, manu darbu centrālā figūra – cilvēks. Esmu beigusi monumentālās glezniecības nodaļu Latvijas Mākslas akadēmijā. Gleznoju uz māju sienām, iekštelpu sienām un lieliem formātiem, reizēm, kad apnīk lielie darbi, gleznoju arī miniatūras”.

Gleznotāja I. Treija mācījusies Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā (1975 – 1981), 1990. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu. 2003. gadā ieguvusi Humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā. No 1991. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Joprojām strādā par gleznošanas un kompozīcijas skolotāju un projektu vadītāju Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolā, vada gleznošanas studiju Tukumā un no 2009. gada ir docente Ekonomikas un Kultūras augstskolā Rīgā. Nodarbojas ar zinātniski pētniecisko darbu.No 2011. gada ir Tukuma mākslinieku biedrības priekšsēdētāja.

Izstādēs māksliniece piedalās kopš 1985. gada. Viena no lielākajām – personālizstāde «Atspulgi» (1998) Rīgā, Ārzemju mākslas muzejā, kuru velta savam vectēvam, gleznotājam Fricim Zandbergam (1910 – 1972). Savukārt 2011. gada vasarā kopā ar māsām Jutu (tekstilmāksliniece) un Lindu (gleznotāja) organizējusi savu un vectēva Friča Zandberga darbu izstādi «Kopā» Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā. Izdevusi katalogu-monogrāfiju «Gleznotājs Fricis Zandbergs». Mīl savus darbus parādīt personālizstādēs, tāpēc to ir daudz un dažādās Latvijas pilsētās. 2011.gadā galerijā «Istaba», Rīgā aplūkojama mākslinieces personālizstāde «Skatiens, kas vieno». Vairākas izstādes veidotas kopā ar dzīvesbiedru, mēbeļu restauratoru Leonu Čivli, kurās eksponētas gan gleznas gan restaurētas un apgleznotas mēbeles, mākslas darbi no metāla un ādas.

Ingemāra Treija nu jau divpadsmit gadus dzīvo un glezno Tukumā. Kopā ar dzīvesbiedru – mēbeļu restauratoru Leonu Čivli 2001. gadā atvēruši mākslas darbnīcu «Antīks» vienā no senākajām Tukuma ēkām pašā pilsētas viducī. Namu ieskauj trīs konfesiju reliģiskās celtnes un pirmsākumos šeit bijis lūgšanu nams. Tagad tas kļuvis par mākslinieku ģimenes mājokli un reizē arī darbnīcu, kurā top Ingemāras Treijas gleznas un mākslinieka Leona Čivļa mēbeļu restaurācija, un, kur bieži vien pulcējas mākslinieki.

Ingemāras Treijas gleznu izstāde «Mirklis un mūžība» Jūrmalas pilsētas muzejā apskatāma līdz 7. aprīlim.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *