delfi.lv

Tauta neatbalsta Latvijas karavīru sūtīšanu uz Mali

Islāmistu kaujinieki, kas savā kontrolē sagrābuši Rietumāfrikas valsts Mali ziemeļu daļu, var kļūt par nopietnu teroristu draudu visai Rietumeiropai. Tādēļ Eiropas Savienība un arī starptautiskās organizācijas šobrīd cenšas panākt, lai Mali valdība spētu saglabāt kontroli savās rokās un islāmistu kontrolētās teritorijas nepieaugtu.

Islāmistu kaujinieki, kas savā kontrolē sagrābuši Rietumāfrikas valsts Mali ziemeļu daļu, var kļūt par nopietnu teroristu draudu visai Rietumeiropai. Tādēļ Eiropas Savienība un arī starptautiskās organizācijas šobrīd cenšas panākt, lai Mali valdība spētu saglabāt kontroli savās rokās un islāmistu kontrolētās teritorijas nepieaugtu. Trīs ceturtdaļas (78%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Latvijai nebūtu jāsūta savi karavīri uz Mali (48% – noteikti nē; 30% – drīzāk nē).

Pretējās domās ir 15% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, kuri atbalsta Latvijas karavīru sūtīšanu uz Mali (4% – noteikti jā; 10% – drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk to, ka Latvijas karavīriem būtu jāpiedalās Mali operācijās, norāda vīrieši un personas ar salīdzinoši augstākiem personīgajiem un ģimenes vidējiem ienākumiem.

8% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no  29. līdz 31. janvārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 650 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.