Rama

Iedzīvotāji vēlas tautas vēlētu prezidentu

Trīs ceturtdaļas (77%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Latvijas Valsts prezidents tiešās vēlēšanās ir jāievēl tautai (51% – noteikti jā; 26% – drīzāk jā).

Partijas «Saskaņas centrs» deputāti Saeimā iesnieguši Satversmes grozījumus par tautas vēlētu prezidentu. Trīs ceturtdaļas (77%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Latvijas Valsts prezidents tiešās vēlēšanās ir jāievēl tautai (51% – noteikti jā; 26% – drīzāk jā).

Salīdzinoši biežāk ideju par tautas vēlētu prezidentu atbalsta šādu sociāli demogrāfisko grupu pārstāvji – nepilsoņi, cittautieši, cilvēki ar pamatizglītību, kā arī ļaudis ar zemiem personīgajiem ienākumiem (līdz 100 latiem).

Pretējās domās ir 18% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, kuri nepiekrīt tam, ka Latvijas Valsts prezidents tiešās vēlēšanās ir jāievēl tautai (6% – noteikti nē; 12% – drīzāk nē).

5% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra «TNS» veica sadarbībā ar telekompāniju «LNT», raidījumu «900 sekundes», laikā no 22. līdz 24. janvārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 650 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *