No Abavas izglābj ledū ielūzušu suni

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 8. decembra 6:30 līdz 10. decembra 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 75 izsaukumus. Kopumā dzēsti 38 ugunsgrēki, veikti 29 glābšanas darbi, bija arī astoņi maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos gājis bojā viens cilvēks un divi cietuši.

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 8. decembra 6:30 līdz 10. decembra 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 75 izsaukumus. Kopumā dzēsti 38 ugunsgrēki, veikti 29 glābšanas darbi, bija arī astoņi maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos gājis bojā viens cilvēks un divi cietuši.

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks naktī no sestdienas uz svētdienu izcēlās Kokneses novada Bebru pagastā. VUGD 00.19 saņēma informāciju, ka šķūnī ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka angāra tipa šķūnis jau deg pilnā platībā. Šķūnī uzglabājās apmēram 2000 tonnas siena ruļļu. Nekavējoties uz notikuma vietu tika izsaukti papildspēki no Aizkraukles, Pļaviņām, Madonas un Jaunjelgavas. Ugunsdzēsējiem glābējiem palīdzēja arī saimnieks, kurš ar traktoru veda prom liesmu neskartos apmēram 50 siena ruļļus, kas atradās blakus šķūnim. Sākotnēji ugunsdzēsēji glābēji centās samazināt liesmu un degšanas platību, lai vēlāk varētu ar traktoriem izvest atlikušos siena ruļļus. Svētdien no rīta ar saimnieka tehnikas palīdzību, ugunsdzēsēji glābēji degošos un gruzdošos siena ruļļus veda ārā no šķūņa un veica to laistīšanu, kā arī izjauca un salēja angāra konstrukcijas. Kopējā degšanas platība bija 750 m². Ugunsgrēks tika likvidēts tikai svētdien 16:05.

Veicot dzēšanas darbus, svētdien no rīta ugunsdzēsēji glābēji pamanīja, ka netālu ir redzami dūmi. Daļa tehnikas no esošā ugunsgrēka, kā arī piesaistot papildspēkus, tika nosūtīta uz šo ugunsgrēku. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka tur arī deg šķūnis, kurā arī tiek uzglabāts siens. Kopējā degšanas platība bija 75 m², ugunsgrēkā sadega astoņas tonnas siena.

Svētdienas vakarā, 23:51, VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Voleru ielā, dzīvojamajā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamajā mājā pirmā stāva dzīvoklī deg virtuve. Kopējā degšanas platība bija 14 m². Ugunsgrēkā cieta sieviete un vīrietis.

Sestdien, 18:43, VUGD saņēma informāciju, ka Madonas novada, Aronas pagastā, dzīvojamajā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu koka guļbūves dzīvojamā māja jau deg pilnā platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā 99 gadus veca sieviete.

Aizvadītajās brīvdienās notika vēl vairāki ugunsgrēki, kas norisinājās lielā platībā. Sestdien Ogres novada Meņģeles pagastā dzīvojamā māja dega 200 m² platībā. Savukārt Balvu novada Vīksnas pagastā divstāvu dzīvojamā māja dega 130 m² platībā.

Šogad pirmo reizi ugunsdzēsēji glābēji veikuši glābšanas darbus uz ledus. Sestdien no rīta VUGD saņēma informāciju, ka Sabilē, Abavas upē, suns ir ielūzis ledū un netiek krastā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka apmēram četrus metrus no krasta upē ledū ir ielūzis suns. Ugunsdzēsēji glābēji suni izvilka krastā un nogādāja pie veterinārārsta.

1 thought on “No Abavas izglābj ledū ielūzušu suni

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.