Gaidāms bargāks sods un mobilo ierīču izsekošana

Lai gan lielākā daļa epidemioloģiskās drošības pasākumu ir balstīti uz vispārēju sabiedrības izpratni par to nepieciešamību, lai glābtu līdzcilvēku ar vājāku veselību dzīvības un lai novērstu veselības aprūpes sistēmas pārslodzi, ar to vien nav pietiekami.

Normatīvais regulējums jau šobrīd paredz administratīvo atbildību par epidemioloģiskās drošības vai ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpšanu, nopietnākos gadījumos pat kriminālatbildību (plašāk ŠEIT). Tomēr, ņemot vērā, ka ierobežojumi kļūst stingrāki, bet slimības izplatība pieaug, sagaidāms, ka pieaugs arī iespējamā soda apmērs pārkāpumu gadījumā. “Lai visiem būtu pilnīgi skaidrs, ka ārkārtējās situācijas noteikumus nedrīkst pārkāpt, jau tuvākajās dienās tiks apstiprināti bargāki sodi par pārkāpumiem,” sola ministru prezidents.

Tāpēc cita starpā der paturēt prātā, ka viens no valdības rīkojuma punktiem paredz Valsts policijas tiesības pēc SPKC pieprasījuma lūgt mobilo sakaru operatorus izsniegt informāciju  par konkrētu personu telefona numuru un abonenta atrašanās vietu, ja attiecīgajai personai var būt noteikts inficētas personas vai kontaktpersonas statuss. Saņemtie dati tiks nodoti SPKC, lai veiktu epidemioloģisko izmeklēšanu un pārliecinātos par personas sniegtās informācijas par pārvietošanos patiesumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.