“Fotoradaru lietā” «Delna» gatavo pieteikumu Satversmes tiesai un sūdzību EK

Biedrība «Sabiedrība par atklātību – Delna» uzsākusi dokumentu gatavošanu Satversmes tiesai un Eiropas Komisijai par “fotoradaru lietu”. Iestādēm tiks lūgts vērtēt Ministru kabineta lēmumu nepamatoti izvairīties no atklātības un godīgas konkurences, atļaujot nepiemērot Publisko iepirkumu likumu Iekšlietu ministrijas plānotajai fotoradaru iegādei no uzņēmuma «Vitronic Dr.-Ing.Stein Bildverarbeitungssysteme GmbH».

Biedrība «Sabiedrība par atklātību – Delna» uzsākusi dokumentu gatavošanu Satversmes tiesai un Eiropas Komisijai par “fotoradaru lietu”. Iestādēm tiks lūgts vērtēt Ministru kabineta lēmumu nepamatoti izvairīties no atklātības un godīgas konkurences, atļaujot nepiemērot Publisko iepirkumu likumu Iekšlietu ministrijas plānotajai fotoradaru iegādei no uzņēmuma «Vitronic Dr.-Ing.Stein Bildverarbeitungssysteme GmbH». Lai arī Iekšlietu ministrija saka, ka jautājums par radaru pirkšanu bez konkursa vēl nav pieņemts, faktiski valdība jau ir devusi atļauju konkursu nerīkot.

“Delnas vērtējumā Ministru kabineta lēmums ir prettiesisks. Plānotais fotoradaru iepirkums ir tikai jaunākais piemērs ilglaicīgai un sistemātiskai Ministru kabineta praksei bez pamatojuma nepiemērot Publisko iepirkumu likumu, kad tas kādam nav ērti. Uzskatām, ka valdība arī neapzinās šādu lēmumu sekas ekonomikai, kā arī sabiedrības un uzņēmēju uzticībai valsts pārvaldei un politiķiem ilgtermiņā”, saka Delnas direktors Kristaps Petermanis.

Pro bono jeb bezmaksas juridisko palīdzību Delnai sniedz zvērinātu advokātu birojs «Sorainen».

“Delnai palīdzam, jo jautājums par valdības tiesībām izvairīties no Publisko iepirkumu likuma piemērošanas negatīvi ietekmē ikvienu godīgu un nodokļus maksājošu komersantu. Ceram, ka Satversmes tiesa un, iespējams, Eiropas Komisija, uzsākot pārkāpuma procedūru, sekmēs tiesiskumu publisko iepirkumu jomā Latvijā”, saka zvērināts advokāts Agris Repšs, «Sorainen» partneris.

25. septembrī MK lēma atļaut nepiemērot Publisko iepirkumu likumu, ja IeM lemtu iegādāties fotoradarus no Vācijas uzņēmuma «Vitronic Dr.-Ing.Stein Bildverarbeitungssysteme GmbH». Balstoties uz šo pašu MK lēmumu, bez Publiskā iepirkuma likuma piemērošanas jau ir noslēgts līgums ar līdzšinējo fotoradaru sistēmas ieviesēju «V-Traffic» un tam tiks maksāts par fotoradaru darbību uz Latvijas ceļiem līdz 2012. gada beigām. Arī auditorkompānijas «Pricewaterhouse Coopers» izvēlēta bez atbilstošas publiskā iepirkuma procedūras.

Pārskatu par visu “fotoradaru sāgu”, tai skaitā bijušās iekšlietu ministres L. Mūrnieces darbību un korupcijas pazīmēm iespējams lasīt Delnas uzturētajā Latvijas korupcijas hronikā portālā DeputatiUzDelnas.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *