Dziesmotā Sveču diena Zemītē

Zemītnieki ir allaž aktīvi un pēc darbīgas nedēļas mēdz ļauties patīkamai atpūtai. Tā bija arī šoreiz. 2. februāra vakars Zemītes Tautas namā pagāja pozitīvu emociju bagātā un dziesmotā noskaņā – uz novada ansambļu sadziedāšanos pulcējās septiņi kolektīvi.

Zemītnieki ir allaž aktīvi un pēc darbīgas nedēļas mēdz ļauties patīkamai atpūtai. Tā bija arī šoreiz. 2. februāra vakars Zemītes Tautas namā pagāja pozitīvu emociju bagātā un dziesmotā noskaņā – uz novada ansambļu sadziedāšanos pulcējās septiņi kolektīvi.

Proti: Cēres pagasta sieviešu vokālais ansamblis (vadītāja Valija Skarnele), Valdeķu kultūras nama vokālais ansamblis (Dzintra Linde), Zemītes Tautas nama tradīciju ansamblis (Silvija Ragaine), Daugavas Vanadzes (Ingrīda Salaka), dziedošā grupa no Kandavas (Ilmārs Bikše), jauniešu ansamblis «Spārni» no Zemītes Tautas nama (Sandra Šteinberga), «Pustonis» no Kandavas kultūras nama (Sarmīte Kunkulberga).

Kolektīvu sadziedāšanās pasākums sakrita ar latviešu svinamdienu – Sveču dienu jeb Svecaini. Seni ticējumi vēsta, ka šajā dienā jāēd daudz dzērveņu, lai būtu sārti vaigi un turētos laba veselība. Tieši tālab viesi tika cienāti ar dzērvenēm.

Pēc pavisam īsas balsu iemēģināšanas sākās koncerts. Tie kolektīvi, kas 9. februārī piedalīsies rajona skatē, izpildīja skates repertuāru, bet tie, kas uz skati nedodas, dziedāja trīs dziesmas pēc pašu izvēles. Rajona skatē šogad Kandavas novadu pārstāvēs jauniešu ansamblis «Spārni» un Valdeķu kultūras nama vokālais ansamblis. Kopumā koncerts izvērtās diezgan kolorīts, jo katram ansamblim ir sava vienreizējā "odziņa", ar ko sevi pierādīt, izraisot neviltotas klausītāju simpātijas.

Lai pasākumi būtu interesanti, Zemītes pagasta kultūras darba organizētāja Ērodeja Kirillova allaž prot tos papildināt ar kādu lielisku knifiņu vai aizraujošu nodarbi, kurā iesaistīt gan pašus pasākuma dalībniekus, gan publiku. Šoreiz ikvienam bija iespēja daudz jauna uzzināt gan par Sveču dienu un ar to saistītiem ticējumiem, gan par svecēm un to nozīmi kopumā.

Katra kolektīva vadītājs tika aicināts izvēlēties krāsainu sveci – tādējādi katrs kolektīvs tika pie šī gada "pareģojuma", ko žigli vajadzēja pārvērst atbilstošas tēmas dziesmā un vismaz vienu pantiņu no šīs dziesmas tūliņ arī nodziedāt. Izrādās, sveču krāsu nozīme – tā ir gandrīz vai zinātne! Piemēram, rozā krāsas svece ne tikai raksturo draudzību un romantiskas attiecības, bet palīdz cīnīties ar depresiju. Dzeltena svece uzlabo atmiņu un nostiprina iekšējo pārliecību. Ikviens raksturojums bija jautrs un lustīgs!

Koncerta noslēgumā Kultūras centra vadītāja Iveta Grunte pateicās kolektīviem par ieguldījumu pašdarbības attīstībā novadā, dāvājot kolektīviem saldas balvas.

Pēc koncerta sākās ballīte, kurā visi varēja izdejoties, izdziedāties karaokē, parunāties, vienvārdsakot – atpūsties.

Bet – Kandavas novada muzikālo kolektīvu dziesmotais ceļš pretim lielajiem Dziesmu svētkiem turpinās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *