Attēlam ir ilustratīva nozīme

Drošības dēļ – mācās attālināti

Šonedēļ divās mācību iestādēs – Tukuma 2. pamatskolā un Smārdes pamatskolā – arī 5. un 6. klašu audzēkņi ir uzsākuši mācības attālināti. Kā noskaidrojām – tas viss tiek darīts piesardzības nolūkos.

Kā 24. novembrī pastāstīja Tukuma 2. pamatskolas direktore Dzintra Rībena, piektdienas, 20. novembra, vakarā viņa uzzinājusi, ka vienam 6. klases bērnam, kas bija saslimuša cilvēka kontaktpersona, ir konstatētas Covid-19 saslimšanas pazīmes: “Zinot, ka skolā viņam bija kontakts ar deviņiem skolotājiem, pieņemts lēmums no pirmdienas, 23. novembra, attālināto mācīšanos noteikt 5. un 6. klasei – uz visu šo nedēļu. Par tālāko rīcību tiks spriests pēc tam, kad būs zināmi analīžu rezultāti un Slimību profilakses un kontroles centra ieteikumi, kā rīkoties tālāk.” Vaicāta, vai bērnam un arī skolotājiem ir kādas slimības pazīmes, kā arī – kad būs zināmi bērna analīžu rezultāti, direktore stāstīja, ka analīzes noņems šodien: “Mums ir zināms, ka bērns jūtas labi un piedalās attālinātajās nodarbībās. Arī skolotājiem līdz šim nav bijušas sūdzības, līdz ar to situācija skolā – gan bērnu, gan pedagogu vidū – ir mierīga, un darbs notiek, kā ierasts. Vēl vaicājām, kāpēc attālinātā mācīšanās noteikta arī 5. klasei? Dzintra Rībena skaidroja, ka daudzi no skolotājiem, kas tagad strādā attālināti, strādā arī 5. klasē, tāpēc, lai nebūtu jāpārkārto mācību process, attālinātā mācīšanās noteikta arī 5. klasei.

Arī Smārdes pamatskolā šonedēļ 5. un 6. klase ir pārgājusi uz attālināto mācīšanos. Kā apstiprināja pamatskolas direktore Gunta Lāce, informācija par to, ka ir konstatēts saslimšanas gadījums, saņemta sestdien, 21. novembrī, un tad, saskaņojot to ar Slimību profilakses un kontroles centru, pieņemts lēmums, ka 6. klasē mācības līdz 1. decembrim tiks organizētas attālināti. Savukārt lēmums par 5. klasi pieņemts vakar, 23. novembrī. Ņemot vērā, ka pamatpriekšmetu skolotājs atrodas karantīnā, bet skolā nav tāda aprīkojuma, piemēram, webkameru, lai pilnvērtīgi organizētu attālināto mācīšanos turpat uz vietas, šāds variants atzīts par šobrīd optimālāko.

Kā minēts – ja nekas būtiski nemainīsies un, piemēram, netiks pieņemti stingrāki ierobežojumi valstiskā līmenī, mācības abām klasēm nākamnedēļ atsāksies ierastajā režīmā. Bet, ja būs papildu ierobežojumi, direktore paredz arī vairāk sarežģījumu mācību procesā. Proti, vēl pavasarī Izglītības un zinātnes ministrija solīja, ka skolēni tiks apgādāti ar ierīcēm, lai varētu mācīties attālināti, tomēr līdz galam šie solījumi nav pildīti. Vēl arvien ir ģimenes, kurās aug vairāki skolēni, bet dators… tikai viens. Turklāt, kā norāda G. Lāce, jaunāko klašu audzēkņi vēl nav apguvuši dažādu programmu lietošanu, kas tiek izmantotas attālinātājās mācībās. Atsevišķos gadījumos, piemēram, sociālajos tīklos, bērns līdz 13 gadiem nemaz oficiāli nevar reģistrēties! Arī šajā gadījumā 5. klasi nācies vispirms apmācīt, kā izveidot e-pastu, kā pievienot dokumentus «whatsapp» u.tml. Tajā pašā laikā skolotājam strādāt ar klasi sejas maskā arī īsti nav risinājums, – ir pārliecināta direktore.

Agita Puķīte, Liena Trēde

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.