Dobelē notiks 3. Starptautiskais amatnieku plenērs

Dobeles Amatu mājā 31. augustā un 1. septembrī norisināsies jau III Starptautiskais amatnieku plenērs. Dobeles Amatu māja atrodas Dobeles vēsturiskajā centrā, un veidota, lai veicinātu mākslas un amatniecības mantojuma vērtību saglabāšanu un attīstīšanu.

Dobeles Amatu mājā 31. augustā un 1. septembrī norisināsies jau III Starptautiskais amatnieku plenērs. Dobeles Amatu māja atrodas Dobeles vēsturiskajā centrā, un veidota, lai veicinātu mākslas un amatniecības mantojuma vērtību saglabāšanu un attīstīšanu. Amatu māja ir vieta, kur pulcēties gan amata pratējiem, gan tiem, kuri vēlas ko jaunu apgūt.

Plenēra laikā Dobeles Amatu mājā tiks pulcēti dažādu amatu lietpratēji, kuri demonstrēs savas amatu prasmes un aicinās darboties kopā.

Aicināti interesenti apmeklēt III Starptautisko amatnieku plenēru un kopā atzīmēt Dobeles Amatu mājas 3. dzimšanas dienu, kā ar darboties kopā ar aušanas, filcēšanas un keramikas amatniekiem!

Pirmo reizi šogad plenēru apmeklēs arī Lietuvas sadarbības pilsētu viesi no Pakrojas un Akmenes, veicinot savstarpējo kultūras apmaiņu.

Plenēra norise:
31. augustā

9:00 Amatnieku tirgus un amata prasmju izrādīšana

9:15 Plenēra atklāšana /informācija par pasākuma norisi, mērķiem, iepazīšanās/,

10.00 TLMS «Bēne» dalībnieces Ritas Rozdovskas personālizstādes «Baltais mirklis laika straumē» atklāšana

10:00 Praktiskās nodarbības aušanā, filcēšanā un keramikā: Prievīšu aušana/Anete Karlsone/, aušana ar pērlītēm /Daina Ieviņa/ celošana /Lilija Treimane/ aušana kvadrātiņos /Māris Maniņš/

13:00 pārtraukums

14:00 praktisko nodarbību turpinājums

17:00 paveikto darbu izstāde, amatnieku pieredzes apmaiņa

*filcēto darbu izstāde Dobeles kultūras namā

1. septembrī:

9:00 Keramikas darbnīcu atklāšana

9:15 praktiskās nodarbības keramikā: Trauku virpošana /Daina Pettere/, māla svilpaunieku darināšana /Māra Kuplā, Māris Dubkēvičs/, māla darbi no plasta /Jautrīte Pantaure/

13:00 pārtraukums

14:00 praktisko nodarbību turpinājums paveikto darbu izstāde /plenēra noslēgums, amatnieku pieredzes apmaiņa/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *