sportacentrs.com

Bukmeikeri: Latvijai ceļā uz Sočiem stāv Kazahstāna

No 7. līdz 10. februārim Arēnā Rīga norisināsies 2014. gada Soču Ziemas Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs hokejā. Kompānijas «Betsafe.com» bukmeikeri prognozē, ka Teda Nolana trenētajai Latvijas izlasei sīvāko konkurenci cīņā par vienīgo ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm sastādīs tieši Kazahstāna.

No 7. līdz 10. februārim Arēnā Rīga norisināsies 2014. gada Soču Ziemas Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs hokejā. Kompānijas «Betsafe.com» bukmeikeri prognozē, ka Teda Nolana trenētajai Latvijas izlasei sīvāko konkurenci cīņā par vienīgo ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm sastādīs tieši Kazahstāna.

„Vērojot Starptautiskās hokeja federācijas pasaules rangu, 2014. gada Soču Olimpiskajām spēlēm būtu jākvalificējas Latvijas izlasei, kas atrodas visaugstāk – 11. vietā. Savukārt 2012. gada Pasaules čempionātā no kvalifikācijas turnīra konkurentiem vislabāk veicās francūžiem, kuri ierindojās devītajā vietā, kamēr Kazahstāna zaudēja vietu Elites divīzijā. Tomēr kvalifikācijas turnīrā Rīgā visu izšķirs komandu pašreizējās spējas, kas pamatā atkarīgas no tā, cik spēcīgās līgās spēlē hokejisti, un, kāda ir viņu pašreizējā fiziskā un psiholoģiskā gatavība. No šī skatu punkta vislielākās izredzes ir Latvijas un Kazahstānas izlasēm, kuru kodolu veido Kontinentālās hokeja līgas klubu pārstāvji. Jāņem vērā, ka Kazahstānas spēcīgākais klubs Astanas Barys šosezon spēlē veiksmīgāk nekā Rīgas Dinamo un līdz ar to ir labākā noskaņojumā. Arī abu komandu šīs sezonas savstarpējie mači noslēdzās par labu Barys. Kazahi ir ļoti labi saspēlējušies un ārkārtīgi motivēti no Rīgas vest mājās ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm. Tomēr pozitīvu lomu Latvijas izlasē varētu spēlēt Sanda Ozoliņa kā komandas līdera faktors. Nevar nenovērtēt arī komandas „stūrmaņa” Nolana teicamās prasmes motivēt un apvienot spēlētājus kopīgam mērķim, kas ir būtiski, ņemot vērā, ka Dinamo spēlētāji atrodas psiholoģiskajā bedrē. Un, protams, latviešiem būs savu skatītāju atbalsts,” komandu izredzes skaidro bukmeikers Roberts Egle.

Saskaņā ar bukmeikeru prognozēm, totalizatora klientiem ir iespēja likt savas likmes uz koeficientu 2,30 jeb 38% varbūtību, prognozējot, ka kvalifikācijas turnīrā Rīgā uzvarēs Latvijas valstsvienība. Ar identisku koeficientu ir jārēķinās arī tiem kuri prognozē, ka uz Sočiem tomēr dosies Kazahstānas izlase. Mazliet zemāk ir novērtētas Francijas izredzes izcīnīt vienīgo „biļeti” uz nākošā gada nozīmīgāko turnīru hokejā, šādas izvēles gadījumā piedāvājot veikt likmes uz koeficientu 3,00 (aptuveni 30% varbūtība). Savukārt Lielbritānijas izlases iespējamā uzvara turnīrā Rīgā ir novērtēta ar koeficientu 21,00.

Ņemot vērā Pasaules rangu, Olimpiskajām spēlēm jau ir kvalificējušās deviņas valstsvienības: Krievija, Somija, Čehija, Zviedrija, Kanāda, Slovākija, ASV, Norvēģija un Šveice. Atlikušās trīs vietas aizpildīs trīs Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru uzvarētājas.

Latvijas izlase cer kvalificēties jau ceturtajām Olimpiskajām spēlēm pēc kārtas. 2002. gadā Soltleiksitijā Latvija izcīnīja devīto vietu, kamēr 2006. gadā Turīnā un 2010. gadā Vankūverā palika 12. vietā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.