Bruņotie spēki pērn jūrā izglābuši 41 cilvēku

Pērn Jūras spēku flotile, iesaistot arī aviācijas bāzes helikopterus, 27 reizes iesaistījās glābšanas un meklēšanas darbos, izglābjot 37 cilvēkus. Jūrā atrasti arī pieci bojāgājušie, bet triju meklējamo cilvēku liktenis joprojām nav zināms

Pērn Jūras spēku flotile, iesaistot arī aviācijas bāzes helikopterus, 27 reizes iesaistījās glābšanas un meklēšanas darbos, izglābjot 37 cilvēkus. Jūrā atrasti arī pieci bojāgājušie, bet triju meklējamo cilvēku liktenis joprojām nav zināms, liecina Nacionālo bruņoto spēku interneta vietnē publicētā informācija.

Savukārt 17 kuģiem flotile sniedza palīdzību buksēšanā un navigācijā.

Pagājušajā gadā Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteru apkalpes deviņas reizes sniedza atbalstu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam deviņu cietušo transportēšanā no reģioniem uz medicīniskās aprūpes iestādēm Rīgā. Helikopteru apkalpes 11 reizes veica meklēšanas un glābšanas darbus jūrā, izglābjot četrus cilvēkus.

Atrodot astoņas pazudušās personas, vairāk nekā 120 karavīru un 190 zemessargu pēc Valsts policijas un citu institūciju lūguma 24 reizes iesaistījās pazudušu personu meklēšanā.

770 zemessargu un 170 karavīru atbalstīja sabiedriskās kārtības nodrošināšanu 182 pasākumos, bet sadarbībā ar zvejas inspektoriem veica 26 reidus jūrā.

Bruņotie spēki neitralizēja 7063 sprādzienbīstamus priekšmetus un 9681 dažāda kalibra strēlnieku munīcijas vienību, bet jūrā – 40 sprādzienbīstamus priekšmetus.

Pildot noteiktos uzdevumus valsts aizsardzības jomā, Nacionālie bruņotie spēki sniedz atbalstu civilās aizsardzības sistēmai preventīvajos un reaģēšanas pasākumos, neatliekamos ārkārtējo situāciju izraisījušo notikumu seku likvidēšanas pasākumos un glābšanas un meklēšanas darbos.

Pērn vairāk nekā 50 karavīru iesaistījās 25 sagatavošanās darbos iespējamai palīdzības sniegšanai plūdu, mežu ugunsgrēku un citu dabas katastrofu seku likvidēšanā.

Bruņotos spēkus iesaista avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos, kā arī neatliekamajos pasākumos – palīdzības sniegšanā civilās aizsardzības sistēmai –, ja civilās aizsardzības sistēmas rīcībā esošie resursi ir nepietiekami apdraudējuma situācijas pārvarēšanas un seku likvidācijas neatliekamo pasākumu veikšanai un bruņoto spēku resursu piesaiste ievērojami paātrina neatliekamo pasākumu īstenošanu, mazina iespējamos zaudējumus, paātrina cilvēku glābšanu vai ja bruņoto spēku rīcībā ir speciāli resursi šo darbību veikšanai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.