Attēlam ir ilustratīva nozīme

Brīdina par slideniem autoceļiem

Ir iestājušies rudenīgi laika apstākļi, bieži līst un ceļus klāj nobirušās lapas, bet naktīs gaisa temperatūra var pazemināties līdz 0 un pat piesalt. Tāpēc autovadītājiem ir jāmaina braukšanas paradumi un jābūt īpaši piesardzīgiem. Šādos laika apstākļos ceļi var būt slideni, var sākties akvaplanēšana, bet, naktīs pazeminoties gaisa temperatūrai, agrās rīta stundās ceļi vietām var apledot. Aicinām autovadītājus būt uzmanīgiem un izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim piemērotu ātrumu un braukšanas stilu. Par slideniem ceļu posmiem un citiem braukšanas apgrūtinājumiem uz valsts autoceļiem aicinām informēt VAS Latvijas Valsts ceļi, zvanot uz diennakts bezmaksas infolīniju 80005555.

Arī rudens apstākļos būvdarbu sezona uz valsts autoceļiem turpinās un vairāk nekā 70 ceļu posmos joprojām norit darbi. Uz Daugavpils šosejas (A6) no Salaspils līdz Ikšķilei pārmaiņus tiek slēgta viena no divām joslām uz katras no brauktuvēm. Savukārt uz Jelgavas šosejas (A8) rīta un vakara stundās satiksme var būt palēnināta.

Aicinām autobraucējus remontdarbu zonās nepārsniegt atļauto braukšanas ātrumu un sekot līdzi ceļazīmēm. Bet mainīgos laika apstākļos aicinām autobraucējus būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci, apdzīšanas manevru veikt tikai tad, ja ir pārliecība par drošību, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem atbilstošu ātrumu.

Lietainam laikam turpinoties, grants autoceļi var kļūt grūtāk izbraucami. Mitrums apgrūtina arī autoceļu uzturēšanu, jo slapjā laikā greiderēšana ir mazāk efektīva. Uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem veic VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU), kas seko līdzi laika prognozēm un ceļu stāvoklim un plāno darbus tiklīdz ceļi ir pietiekami apžuvuši.

Komentāri

  1. Atgādināt vajag lai tie kapeiku p… uzliek laicigi normalas riepas nevis velk lidz pedejam un brauc ka vasara! Ka vienmēr džipam sanaca kredīts,bet riepam nē… ! Elektronika arī vienmēr nepalīdzēs!!!

  2. Izrādīsim cieņu un mīļumu pret Dabas Māti arī ikdienā, nelietosim privātās automašīnas bez galējas nepieciešamības, bet pārvietosimies ar kājām. Domāsim zaļi! Lai Dabas Mātes viedums palīdz mums izdarīt pareizo izvēli! Lūgsim Latvju Dievus, lai uz mūsu ceļiem nebūtu bedres! Lai Latvijas ceļi top līdzeni! Lai bedres pazūd! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!
    Sirsnīgi, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs
    #LatvijasCeļi #bedres #ZaļāDomāšana #DabasMāte #LatvjuDievi #Skolnieciņš #SkauģuSkauģis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.