Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Balva par desmit gadu darbu

Twitter
FaceBook
print
2007. gada 24. novembris 11:05

Ceturtdien, 22. novembrī, tika paziņoti Vides ministrijas gada balvas «Ābols – 2007» laureāti. Rajonu pilsētu pašvaldību grupā 1. vietu ieguvusi Tukuma pilsētas dome, bet pagastu pašvaldību grupā 3. vietu – Zantes pagasts.
Balva tiek pasniegta par pašvaldību ieguldījumu vides infrastruktūras attīstībā un dabas aizsardzībā.

Ls 10 000 – pilsētai

Tukuma domes attīstības departamenta vadītāja Anita Šēlunda pastāstīja, ka ministrijā iesniegta informācija gan par pēdējo gadu lielākajiem, tostarp Eiropas struktūrfondu atbalstītajiem, projektiem, gan pašvaldības līdzfinansējumu dažādos projektos, gan padarīto pēdējā gada laikā pilsētas attīstībā: Kurzemes un Meža ielas apļa izveide, Jelgavas ielas rekonstrukcija, siltumapgādes sistēmas ierīkošana Lielā ielā, Lauku ielas rekonstrukcija, Sporta halles un katlu mājas rekonstrukcijas projekti, atkritumu apsaimniekošana Piejūras reģionā un Ūdenssaimniecības attīstība 12 Zemgales pilsētās, Baltijas pilsētu savienības projekti, Mobilitātes nedēļa, Slocenes apsaimniekošanas plāna izstrāde, rotaļlaukumu ierīkošana, velobraucēju un gājēju celiņa ierīkošana. A. Šēlunda pauda prieku, ka tik labi veicies arī Zantes pagastam, kas spējis konkurēt ar tik spēcīgo Ķekavu, kurā ir 12 000 iedzīvotāju un daudzkārt lielāks budžets.
Tukuma domes priekšsēdētājs Juris Šulcs atzina, ka «Ābols» un Ls 10 000 ir pierādījums tam, ka Tukumā padarīto ministrija ne tikai pamanījusi, bet arī novērtējusi: "Man prieks par novērtējumu, kas tapis salīdzinājumā ar citām pašvaldībām un parāda, ka šeit īstenotā attīstības politika ilgtermiņā bijusi pareiza. Turklāt vismaz šoreiz nav vērtēta partejiskā piederība, bet rūpīgi izsvērts godīgs un pamatīgs darbs. Un vēl – svinīgajā pasākumā vairākkārt atzīts, ka ne tik liels svars ir naudai, ko iegulda, bet gan attieksmei pret izdarīto un mākai ar to lepoties."
Vaicāts, ko darīs ar naudu, domes priekšsēdētājs J. Šulcs atzina, ka nauda jāiegulda vides sakārtošanā pilsētā, piemēram, kāda skvēra atjaunošanā, lai tas būtu iedzīvotājiem vairāk pamanāms.

Daudz jāstrādā papildus

Zantes pagasta padomes priekšsēdētāja Silvija Tiltiņa pastāstīja, ka, uzzinot par balvu, bijusi laimīga, priecīga un samulsusi. Visus iepriekšējos gadus ministrijas anketu nolikusi malā, domājot, ka tā uz Zanti neattiecas. Šoreiz iedzīvotāji mudinājuši pieteikties, tik daudz pagastā izdarīts: izveidota un bioloģiski pētīta Plāņu dabas taka, labiekārtots Smiltiņkalns, izstrādāti projekti ūdenssaimniecības un siltumtīklu rekonstrukcijai, skolas siltināšanai, satiksmes drošības uzlabošanai pagasta centrā: "Arī šobrīd darbs turpinās – tikko kā noasfaltēti stāvlaukumi, tiek veidots invalīdu dienas centrs un iekārtotas papildu telpas krīzes centrā, līdzekļus telpu remontam ieguvusi audžuģimeņu biedrība «Pīlādzītis». Mēs nevaram kā bagātās pašvaldības atvērt maku un par visu samaksāt. Ar to naudu, kas mums ir, visiem darbiem nepietiek, tāpēc garās stundās pēc darba top projekti, lai iegūtu līdzekļus neatliekamām vajadzībām. Tieši tāpēc prieks, ka zantenieku paveiktais novērtēts valsts mērogā."Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool