Balsošanas kārtība

Šodien 2. augustā, notiks tautas nobalsošana par likumprojektu «Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē».

Šodien 2. augustā, notiks tautas nobalsošana par likumprojektu «Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē».

Tautas nobalsošanas dienā vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no 7 rītā līdz 10 vakarā, balsot varēs jebkurā vēlēšanu iecirknī gan Latvijā, gan ārvalstīs. Klāt jābūt derīgai Latvijas Republikas pilsoņa pasei.
Tautas nobalsošanā vēlētājiem jāatbild uz jautājumu "Vai jūs esat par likumprojekta “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" pieņemšanu?". Iespējamie atbilžu varianti būs “Par" un “Pret".
Atbilstoši normatīvajiem dokumentiem, balsotājs parakstās balsotāju sarakstā par katras balsošanas zīmes saņemšanu.
Balsošanas telpās ierīkotā atsevišķā istabā vai nodalījumā balsotājs vienatnē balsošanas zīmē izdara nepieciešamās atzīmes, pēc savas izvēles atzīmējot ar atzīmi "+" vēlamo atbildi "PAR" vai "PRET".
Ja balsotājs balsošanas zīmi ir sabojājis, iecirkņa komisija viņam izsniedz jaunu balsošanas zīmi (saņemot atpakaļ sabojāto) un izdara attiecīgu atzīmi balsotāju sarakstā rindā "Atzīmes par atkārtotu balsošanas zīmju izsniegšanu", norādot attiecīgā balsotāja kārtas numuru. Turpat balsotājs parakstās par jaunas balsošanas zīmes saņemšanu. Sabojātā balsošanas zīme nekavējoties dzēšama, nogriežot tās labo augšējo stūri, un novietojama atsevišķi. Par atkārtoti izsniegtajām balsošanas zīmēm izdarāma atzīme balsošanas gaitas protokolā.
Kad balsotājs izdarījis balsošanas zīmē atzīmes un salocījis balsošanas zīmi, viņš iecirkņa komisijas locekļa klātbūtnē iemet to balsošanas kastē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *