basic-sia-autokapseta.galerija.zl.lv

Atvieglos sauszemes transportlīdzekļu “norakstīšanu”

Paredzēts atteikties no noteikta parauga veidlapām, veicot sauszemes transportlīdzekļa „norakstīšanu” – tas notiks elektroniski. Tādējādi saīsināsies transportlīdzekļa „norakstīšanai” nepieciešamais laiks un tiks nodrošināta tūlītēja informācijas aprite.

Paredzēts atteikties no noteikta parauga veidlapām, veicot sauszemes transportlīdzekļa „norakstīšanu” – tas notiks elektroniski.

Tādējādi saīsināsies transportlīdzekļa „norakstīšanai” nepieciešamais laiks un tiks nodrošināta tūlītēja informācijas aprite.

Informācijas elektroniska ievietošana Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) uzturētajā Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā paredzēta saskaņā ar likumprojektu «Grozījums Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā», kas ceturtdien, 14. martā, tika izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Lai tas stātos spēkā, vēl ir jāgūst valdības un Saeimas atbalsts.

Šobrīd, pieņemot nolietotu transportlīdzekli pārstrādei, apstrādes uzņēmums transportlīdzekļa īpašniekam izsniedz noteikta parauga transportlīdzekļa likvidācijas sertifikātu, kura veidlapa iepriekš tam jāsaņem CSDD. Savukārt pēc nolietotā transportlīdzekļa pieņemšanas pārstrādei viena mēneša laikā apstrādes uzņēmumam jāiesniedz šāds sertifikāts CSDD.

Esošā kārtība rada lieku administratīvo slogu apstrādes uzņēmumam, veicot veidlapu saņemšanu un pēc tam – nodošanu CSDD. Sarežģījumi var rasties arī nolietoto transportlīdzekļu īpašniekiem, ja viņi pēc transportlīdzekļa nodošanas apstrādes uzņēmumam vēlas veikt darbības, kas atkarīgas no to īpašumā reģistrētajiem transportlīdzekļiem (piemēram, deklarāciju aizpildīšana, maznodrošinātas personas statusa iegūšana u. tml.).

Satiksmes ministrija jau ir izstrādājusi Ministru kabineta noteikumu projektu «Nolietota transportlīdzekļa likvidācijas sertifikāta aizpildīšanas un izsniegšanas kārtība» un plāno to iesniegt izsludināšanai Valsts sekretāru sanāksmē līdz marta beigām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *