Ārlietu ministrijas preses centrs

Ārlietu ministriju apmeklē 252 interesenti

28.septembrī Ārlietu ministrijas Atvērto durvju dienā ministrijā viesojās 252 dalībnieki – skolēni, studenti un citi interesenti, lai gūtu priekšstatu par diplomāta profesiju un ārlietu dienestu.

28.septembrī Ārlietu ministrijas  Atvērto durvju dienā ministrijā viesojās  252 dalībnieki – skolēni, studenti un citi interesenti, lai gūtu priekšstatu par diplomāta profesiju un ārlietu dienestu.

Par darba ikdienu un aktuālajiem ārpolitikas  jautājumiem  interesentiem stāstīja  8  ministrijas pārstāvji.
Valsts sekretāra vietniece – administratīvā direktore Astra Kurme uzsvēra, ka „vēstnieka uzdevums ārvalstīs ir pārstāvēt savu valsti un darīt visu iespējamo, lai Latvijas valsts
piederīgajiem ir maksimāls labums. Viens no vēstnieka ikdienas darbiem ir skaidrot, ar ko Latvija ir īpaša un atšķirīga”.
Iepazīstinot Atvērto durvju dienas dalībniekus ar Valsts protokola ikdienu, Valsts protokola vadītājs Rets Plēsums uzsvēra, ka „Protokols dažādās pasaules valstīs ir atšķirīgs. Piemēram, lai valsts vizīte noritētu sekmīgi, pirms tās jābrauc sagatavošanas vizītē, kurā abu valstu protokoli vienojas par vizītes norisi”.
Informējot par  gaidāmo Latvijas prezidentūru ES Padomē,  sekretariāta direktore Inga Skujiņa akcentēja, ka „2015.gada 1.pusē Latvija kā prezidējošā valsts ES Padomē Padomē būs atbildīga par ES Padomes darba organizāciju un sanāksmju vadību, tā būs laba iespēja pastāstīt sanāksmju dalībniekiem par Latviju, iepazīstinot ar mūsu kultūru, tradīcijām un precēm”.
Speciālo uzdevumu vēstnieks Juris Poikāns  savā stāstā akcentēja Latvijas ārpolitikas prioritātes un informēja klātesošos par Latvijas diplomātisko dienestu. Savukārt Latvijas institūta direktore Karina Pētersone visiem interesentiem stāstīja, kā tiek veidots Latvijas tēls ārvalstīs un veicināta Latvijas atpazīstamība.
Personāla departamenta vadītājas p.i. Vita Majore informēja par darba un prakses iespējām Ārlietu ministrijā un aicināja pieteikties uz esošajām vakancēm.
Visiem Atvērto durvju dienas dalībniekiem bija iespēja apskatīt ministrijas vēsturisko ēku un ārlietu ministru portretu galeriju.
Valsts kanceleja sadarbībā ar valsts pārvaldes institūcijām  visā Latvijā organizēja Atvērto durvju dienu. Šajā dienā valsts pārvaldes iestādes bija atvērtas ikvienam interesentam un tika piedāvātas ekskursijas, izstāžu ekspozīcijas, konkursi, semināri, prezentācijas un klātienes tikšanās ar amatpersonām un valsts pārvaldē strādājošajiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.